Меси го направи отново и класира Аржентина за 1/2-финалите на Копа Америка (ВИДЕО)

Аржентина се класира за 1/2-финалите на Копа Америка, след като победи с 3:0 състава на Еквадор. Капитанът на "гаучосите" Лионел Меси избухна с гол и две асистенции за успеха. Той асистира на Родриго Де Пол (40) и Лаутаро Мартинес (84), преди да се разпише от пряк свободен удар в добавеното време на мача.

Лапорта говори с президента на Ла Лига за Меси

През първото време Меси се отчете с пропуск сам срещу вратаря, когато улучи с удар по земя страничната греда. Все пак в 40-та минута той намери Родриго Де Пол, който вкара в мрежата с два бранители на Еквадор пред голлинията. В последните минути на мача Аржентина все пак реши всичко в своя полза с попаденията на Лаутаро Мартинес и в 84-та и Лионел Меси в 90-та минути. Футболистът на Барселона се разписа отново от пряк свободен удар. Той стори това и срещу Чилия в груповата фаза.

Какви са пречките Меси да подпише нов договор с Барса

Аржентина ще срещне Колумбия в спор за място на финала. Двубоят е на 6 юли. Другият полуфинал противопоставя отборите на Бразилия и Перу.