Аржентинската суперзвезда Лионел Меси отговори на Рафаел Надал за страхотните думи, които тенисистът отправи към него във връзка с приза "Спортист на годината" на наградите Laureus. Първоначално Матадора сподели в социалните мрежи, че сърдечно благодари за номинацията, но заяви, че тази година наградата трябва да бъде връчена на Меси.

"Чест е да бъда номиниран отново в Laureus за Спортист на годината... но... тази година... Лео Меси, ти я заслужаваш", написа Надал в своя Instagram профил.

Няколко часа по-късно пък, Меси отговори на рекордьора по титли от Ролан Гарос, заявявайки: „Това, че толкова велик спортист ми казва това, ме оставя безмълвен. Благодаря ти много, Рафа Надал... Ти също го заслужаваш заради начина, по който се състезаваш. Ти си победител и все още имаме голяма конкуренция за наградата. Всеки един от номинираните го заслужават тази година!"

Определено има резон в номинациите и на двамата, като се предполага, че именно някой измежду тях ще спечели приза. За календарната 2022, Лео Меси спечели така жадуваната от него Световна титла с Аржентина, като добави и титлата на Франция с Пари Сен Жермен.

Рафа Надал, от своя страна, завоюва 4 трофея през изминалата година, включително и два от Големия шлем - Откритите първенства на Австралия и Франция. На "Australian Open" пък го направи по особено впечатляващ начин, като на финала обърна руснака Данийл Медведев от 0:2 сета.

Лапорта се срещна с бащата на Лео Меси

Известно е кой ще получи наградата на ФИФА за най-добър футболист в света

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS