Най-добрият футболист за всички времена, съдейки по спечелените Златни топки, Лионел Меси, спечели поредното си най-престижно индивидуално отличие на церемония в Париж. Аржентинецът прибави осмата си Златна топка към пребогатата си колекция от награди.

След края на церемонията Меси застана пред микрофоните на пресконференция, на която сподели любопитни неща най-вече за бившия му клуб Барселона. Той издаде дали би се завърнал един ден в отбора на сърцето си.

"Със сигурност ще се върна в Барса по един или друг начин, но не и като треньор. Със сигурност ще бъда свързан с клуба. Къщата ми е в Барселона и ще живея отново там един ден“, сподели Меси. "Искам да се сбогувам с феновете на Барса по друг начин. Усещах, че чувствата не са добри, когато си тръгнах. Заслужавам да се сбогувам с хората, с които споделях добри и лоши моменти."

„Барселона има страхотен отбор в момента. Те са готови да се борят за Шампионската лига. Не се съмнявам, че са претендент, но не трябва да се натоварват с напрежението, че са фаворити“, каза още той.

"Беше странно чувство, когато напуснах Барса. След това, което преживях там, не исках да напускам клуба по този начин. Барса е моят дом. Обичам този клуб, обожавам феновете и ще бъда много благодарен да се върна отново“, даде да се разбере Меси.

„Както каза Айтана (б.р. Бонмати) преди мен, имах късмета да играя в най-добрия клуб в света, в най-добрия отбор в историята на футбола. Това ми позволи да спечеля толкова много титли и индивидуални награди. Барса е специален клуб, много различен от останалите“, завърши Меси с очакване един отново да бъде част от каталунците.

Меси посвети осмата Златна топка на своите фенове

Осмата ''Златна топка'' е факт! Лионел Меси отново се качи на златния трон

Барселона е отбор №1 при дамите

Винисиус получи хуманитарната награда ''Сократес''

Очаквано: Джуд Белингам е новият носител на трофея ''Копа''

Дибу Мартинес спечели наградата ''Яшин'', в залата го освиркаха

Требълът донесе на Ман Сити и наградата за отбор №1

Уважаван анализатор: Жалко за Белингам, че Златната топка се връчва сега

Стоичков на церемонията за ''Златната топка'': Това е най-ценният трофей в кариерата на един играч

Кварацхелия: Лео Меси заслужава да спечели ''Златната топка''

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS