Барселона разгроми Валядолид с 5:1 в мач от 11-тия кръг на Ла лига. Повече от логично, в герой се превърна Лионел Меси, който вкара два гола и асистира за други два. Барса излезе и на първо място в класирането.

Пеп за Меси: Не подозирах, че срамежливото момче е толкова добро

Срещата започна приказно за домакините и след по-малко от 120 секунди Барселона вече имаше аванс. Клеман Лангле сътвори страхотно воле при разбъркване в наказателното поле на Валядолид и каталунците поведоха в резултат.

Валядолид намери сили да изравни в 15-тата минута. Остро центриране от пряк свободен изстрел затрудни Марк-Андре тер Стеген, който изби топката в краката на Кико. Испанецът с лекота вкара от броени метри за 1:1.

Изравнителното попадение подразни "блаугранас" и Меси демонстрира отличната си визия и изведе Артуро Видал в наказателното поле на гостуващия тим. Чилиецът с едно докосване изпрати топката в мрежата. Лео Меси в 34-тата минута пък реализира първото си попадение в срещата. Нападателят вкара прекрасен фаул от над 25 метра.

В началото на второто полувреме Ансу Фати пропусна добър шанс за гол, а попадение на Луис Суарес не бе зачетено след вдигнат флаг за засада.

В 75-тата Иван Ракитич подаде на Лионел Меси, който с мощен изстрел успя да направи 4:1. 5:1 пък направи Суарес, който сам срещу вратаря не сбърка, а Меси отново влезе в ролята на асистент. До края на двубоя, аржентинската суперзвезда пропусна възможност да вкара хеттрик.