Меси се развихри за Интер Маями (ВИДЕО)

Интер Маями се наложи над Нешвил с 3:1 като домакин на стадион „Чейс“ в мач от редовния сезон в Мейджър Лийг Сокър. Голямата звезда на „фламинготата“ Лионел Меси отново се развихри, като вкара два головете за Интер и асистира за третия.

Аржентинецът вече има 9 гола и 5 асистенции за своите 9 мача във всички турнири за тима от Маями.

Двубоят в Маями срещу Нешвил не започна по мечтания начин за възпитаниците на Тата Мартино, тъй като преди да са изминали и 120 секунди футбол, Франко Негри си отбеляза автогол, с който гостите поведоха рано.

Още в 5-ата минута Нешвил можеше да удвои преднината си, когато след центриране от статично положение топката стигна до Джош Бауер, чийто удар обаче рикошира право в напречната греда на вратата, пазена от Дрейк Календър.

Лионел Меси взе нещата в свои ръце и тръгна на самостоятелен рейд, който завърши с удар, но Елиът Панико отрази. Луис Суарес успя да чукне топката към Меси, който от втория опит не сгреши и изпрати топката в мрежата, за да възстанови равенството в 11-ата минута.

Меси можеше да осъществи пълния обрат в 14-ата минута, когато получи топката на границата на наказателното поле, навърза няколко бранители на гостите и стреля с десния си крак, но уцели десния страничен стълб на вратата на Нешвил.

Все пак Интер успя да осъществи пълния обрат в 39-ата минута, когато Лионел Меси центрира от корнер на първа греда към Серхио Бускетс, който с глава отклони топката във вратата.

Интер Маями получи правото да изпълни дузпа, след като Леонардо Афонсо бе съборен в наказателното поле на Нешвил. Лионел Меси се с изпълнението и реализира, за да оформи крайното 3:1 в полза на своя тим 81-вата минута.

Следващият двубой на Интер Маями е на 28 април срещу Ню Ингланд Революшън.

Изгониха бодигарда на Меси преди мач на Интер Маями в Мексико (ВИДЕО)