Мик Шумахер не крие желанието си да се завърне във Формула 1 след двугодишния си престой в Хаас, а Кадилак изглеждаше като голяма възможност за германеца.
Шефът на Кадилак Греъм Лоудън потвърди през юли, че американският отбор е водил преговори с Шумахер за потенциален договор за 2026-а година, преди да подпише със Серхио Перес и Валтери Ботас.
Без ясен път за завръщане във Формула 1, Шумахер ще кара в Индикар през следващия сезон.
"Мисля, че цялата ситуация беше трудна в някои отношения, но също така мисля, че е разбираемо, че те поеха в друга посока", каза синът на Михаел Шумахер.
"Информацията, с която разполагах до края, беше, че сме били в надпреварата за това място и след това те поеха в друга посока, което е справедливо, и това ме накара да разбера: добре, какво искам? Искам ли да се опитам да се върна във Формула 1, или искам да се занимавам със състезания, които ми харесват?", продължи той.
"Това очевидно са едноместни болиди и да, за щастие се появи възможност с един отбор и съм супер доволен и супер щастлив да съм тук, където съм сега", добави Шумахер.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

