Полският съдия Шимон Марчиняк ще ръководи втория полуфинален мач в Шампионска лига между Манчестър Сити и Реал Мадрид, който е в сряда, обявиха от УЕФА.

Марчиняк е един от важните съдии в ранглистата на Европейската централа и му се поверяват много сериозни срещи. Той ръководи финалния мач на Световното първенство в Катар между Аржентина и Франция. В Шампионската лига той ръководи втората четвъртфинална среща между Наполи и Милан, завършила 1:1. А сега отново получава мач, който в първия двубой завърши 1:1 и след него ще стане ясно кой ще играе на тазгодишния финал.

Това ще бъде седмият мач на Марчиняк в Шампионска лига през този сезон след Атлетико Мадрид – Порто (2:1), Барселона – Интер (3:3), Динамо Загреб – Милан (0:4), Олимпик Марсилия – Тотнъм (1:2), Порто – Интер (0:0) и Наполи – Милан (1:1).

„Този рефер е мил спомен за Реал Мадрид. Марчиняк е свирил пет пъти на „кралския“ клуб, като тимът е постигнал две победи, две равенства и едно поражение. Във всички издания, в които полякът ръководи мач срещу белия отбор, Реал Мадрид завършва с победи. Миналата година той беше рефер на мача на „Бернабеу“ срещу Челси в четвъртфиналната фаза на Шампионска лига (единственият двубой, който Реал загуби, но помогна на Мадрид да продължи към полуфиналите), свири победата с 3:0 срещу Шериф също миналата година, равенството 1:1 срещу Тотнъм през 2017/18, срещу Борусия Дортмунд 2:2 през 2016/17 и победата срещу Рома с 2:0 през 2015/16“, пише „AS“.