Милан го закъса, след 30 години загуби от Лацио у дома

Веско Вълчев Веско Вълчев

Милан продължава с неубедителните игри в Серия А. "Росонерите" понесоха нов удар, като този път паднаха на "Сан Сиро" от Лацио с 1:2. Така 30 години по-късно Лацио спечели шампионатен мач срещу Милан на негов терен. През този период столичани имат няколко успеха срещу "росонерите", но само в срещи от турнира за Купата на Италия, каквато бе последната такава през април тази година.

Пак расизъм в Италия! Балотели напусна терена във Верона (Снимки и Видео)

Небесносините реализираха победното попадение в 83-ата минута, когато Хоакин Кореа бе изведен в чудесна позиция, справи се със защитник на Милан, излезе сам срещу Донарума и го преодоля, носейки победата на своя отбор.

Каляри ступа десет от Аталанта като гост

В 25-ата минута Лацио излезе напред в резултата. След центриране от дясно Чиро Имобиле засече топката с глава и направи безпомощен Донарума. Лациалите обаче си отбелязаха автогол 3 минути по-късно. При една центрирана към Пьонтек топка Бастос с гърди си я вкара в собствената врата. Малко след изравнителното попадение се наложи принудителна смяна в състава на Милан като на мястото на контузения Саму Кастилехо в игра се появи Анте Ребич.

С този успех Лацио зае четвърто място в класирането само на точка зад градския съперник Рома. Положението на Милан обаче изглежда отчайващо. "Росонерите" са 11-ти с 13 точки.

Десподов в полезрението на скаути от Серия А

В друг мач днес Фиорентина и Парма завършиха наравно 1:1. Жервиньо вкара за гостите в 40-ата минута, а Кастовили изравни в 67-ата. Двата отбора са съседи в средата на класирането.