Аталанта и Милан не успяха да излъчат победител в един от най-интересните мачове в Серия А през уикенда. Срещата завърши 1:1, въпреки че „росонерите“ отправиха повече точни удари по посока вратата на своя съперник.

Домакините успяха първи да вкарат гол в 29-ата минута. Йоаким Мееле подаде към Руслан Малиновский, който отбеляза и направи безпомощен Мик Менян.

В 50-ата минута „росонерите“ можеха да изравнят. Пиер Калулу скочи високо, засече центриране от пряк свободен удар и стреля с глава, но топката премина малко над гредата на домакините.

След още 3 минути игра Милан създаде още една добра възможност. Рафаел Леао стреля от границата на наказателното поле, но отново встрани от вратата.

В 60-ата минута Сандро Тонали получи в наказателното поле, но стражът на Аталанта бе на мястото си.

Все пак Милан изравни в 69-ата минута. Исмаел Бенасер стигна до топката и от добра позиция изравни – 1:1, което се оказа и крайният резултат.

В друг мач от Серия А Болоня и Вероне също не излъчиха победител и също завършиха 1:1. В 21-ата минута Марко Арнаутович вкара за 1:0. Гостите изравниха в 43-ата минута. Дарко Лазович намери Тома Анри, който скочи високо и заби с глава за 1:1.

Само минута по-късно Рикардо Орсони вкара втори гол за Болоня, но голът не бе зачетен заради засада.