Милан спечели с 2:1 гостуването си на Лацио в мач от 34-тия кръг на Серия А. „Росонерите“ трябваше да правят пълен обрат, след като Чиро Имобиле изведе домакините напред в резултата още в 4-тата минута. „Орлите“ обаче сдадоха инициативата и Милан заслужено стигна до трите точки. Оливие Жиру възстанови равенството, а в добавеното време на срещата Сандро Тонали вкара победното попадение.
След успеха Милан оглави Серия А актив от 74 точки, на 2 пред градския си съперник Интер, на който му предстои гостуване на Болоня.
Мачът започна много добре за лациалите, които излязоха напред в резултата с първата си добра възможност за гол. В 5-ата минута Сергей Милинкович-Савич намери в наказателното поле Чиро Имобиле, който от чиста позиция нямаше как да сбърка. За нападателя това беше гол №26 от началото на сезона.
В 18-ата минута дойде отговорът на Милан. „Росонерите“ бяха много близо до изравнителния гол. Оливеи Жиру засече с глава подаване в пеналта, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.
Малко преди почивката гостите имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Луис Алберто. Главният съдия Марко Гуида преразгледа ситуацията с помощта на ВАР, но не видя нищо нередно, съответно не посочи бялата точка.
До края на първата част Рафаел Леао и Франк Кесие обстрелваха вратата на Лацио, но не се стигна до нищо опасно, тъй като ударите им бяха блокирани.
По-активните действия на Милан дадоха резултат. Гостите изравниха в 50-ата минута. Тогава Рафаел Леао комбинира с Оливие Жиру. Французинът се озова на добра стрелкова позиция и с лекота преодоля Томас Стракоша.
В 63-тата минута Жуниор Месиас проби към наказателното поле на Лацио и дръпна спусъка, но покрай целта.
Седем минути по-късно Сергей-Милинкович Савия стреля от разстояние, като мерникът му не беше точен. Появилият се като резерва Златан Ибрахимович също пробва късмета си с шут от далеч, но Томас Стракоша улови безпроблемно.
AC Milan take the lead in the Serie A title race ???????? pic.twitter.com/jt6Y1gqx6N
— GOAL (@goal) April 24, 2022
До самия край Милан не се отказа да гони победата. В 84-тата минута Рафаел Леао беше изпуснат от защитата на римските „орли“. Той съумя да напредне с топка в крака, след което стреля, но Стракоша спаси. Малко след това стражът на домакините успя да спре и Анте Ребич.
Минута преди изтичането на редовното време шут на Златан беше избит в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Тео Ернандес прати топката в аут.
A MASSIVE Milan victory ???????????????? pic.twitter.com/wuLrT3dTCc
— 433 (@433) April 24, 2022
Така се стигна до 2-рата минута на добавеното време. Златан изведе Сандро Тонали сам срещу Стракоша и халфът реализира решаващото попадение – 2:1 в полза на „росонерите“. До края гостите успяха да запазят аванса си и се поздравиха с много ценните три точки.
В ранния мач от Серия А гол на Милан Бадел в 89-ата минута донесе победата на Дженоа с 1:0 срещу Каляри.
Минималният успех запази шансовете на генуезци за оставане в елита, като с него те събраха 25 точки и вече изостават само с три от Каляри, който е на 17-ото място - последното, даващо право на спасение.
Срещата на стадион "Луиджи Ферарис" се превърна в изключително тактическо надлъгване, като шансовете за гол и пред двете врати бяха страшно малко.
Една от най-добрите възможности за гол се откри пред нападателя на гостите Жоао Педро, чийто удар в 48-мата минута се отби от страничната греда.
Домакините обаче успяха да изковат третата си победа за сезона в 89-ата минута, когато след разбъркване топката попадна у Бадел, който с прецизен удар не остави шансове на Алесио Краньо за 1:0.
Наполи се срина, Емполи обърна от 0:2 за 10 минути (ВИДЕО)
Салернитана видя светлина в тунела, взе трета поредна победа
Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS