Милан отново не победи Цървена звезда, но се класира на 1/8-финал (ВИДЕО)

Милан не победи Цървена звезда в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа, игран на "Сан Сиро", но се класира напред след 1:1 в Милано и 2:2 в Белград. Гостите от Белград отново завършиха мача с човек по-малко след като Гобелич бе изгонен в 70-ата минута за втори жълт картон.

"Росонерите" поведоха рано в двубоя. В 8-ата минута Милан получи дузпа за игра с ръка на Гобелич. Зад топката застана Франк Кесие, който бе безпощаден от бялата точка.

В 19-ата минута при изпълнение на корнер Ел Фарду Бен, но попадението му беше отменено след игра с ръка на Панков. В 22-ата пак Ел Фарду стреля от фаул, а топката се удари в сглобката на вратата и излезе в аут.

В 24-ата минута Ел Фарду Бен със силен изстрел по земя вкара топката във вратата на Донарума. След почивката Златан Ибрахимович замени Рафаел Леао.

В 38-ата Милан Борян изби топката с крак след изстрел на Далот. В 43-ата Канга отправи далечен шут, който профуча покрай вратата.

В 68-ата минута Донарума се отличи със страхотно спасяване от близо, а след това Гобелич прати топката покрай вратата.

В 70-ата минута виновникът за дузпата Гобелич получи втори жълт картон и бе изгонен от игра. В 74-ата минута попадение Саелемакерс прати топката във вратата на гостите, но попадението му не бе зачетено заради засада.