Милан продължава с повече от отличните изяви от началото на сезона в Серия А, след като спечели с 2:1 при визитата на Рома на „Стадио Олимпико“ в дербито от третия кръг на шампионата. В същото време „джалоросите“ продължават да намят победа.

Преди началото на двубоя Ромелу Лукаку беше представен по повече от впечатляващ начин пред привържениците на тима.

В 6-ата минута Рубен Лофтъс-Чийк направи много добър пробив, изигра хитро с две докосвания с Оливие Жиру, за да си отвори пространство, след което продължи в наказателното поле на Рома. Лофтъс-Чийк преодоля и Манчини, след което стреля, но Крис Смолинг трябваше да се намеси, за да изчисти топката пред голлинията.

ВАР разгледа ситуацията, след като Лофтъс-Чийк беше спънат неволно от крака на Руи Патрисио, когато вратарят се протегна в опит да го отблъсне и реферерът Рапуано бе извикан до монитора. След като изгледа повторенията, арбитърът прецени, че това е нарушение на Патрисио, който не докосна топката, а в Рома не останаха доволни от решението на съдията.

Милан поведе с 1:0 в 9-ата минута, след като Оливие Жиру реализира наказателния удар. Французинът изпрати Патрисио в грешната посока. Жиру се разписа в трети пореден мач.

Милан организира много опасна атака в 22-ата минута, когато Рафаел Леао комбинира с Кристиан Пулишич, а той отправи много опасен удар, но Руи Патрисио се намеси и спаси.

Милан удвои своята преднина в 48-ата минута. Калабрия центрира в наказателното поле на Рома, където Рафаел Леао надигра Манчини и вкара топката във вратата на Руи Патрисио.

Милан остана с човек по-малко на терена в 61-ата минута, след като Фикайо Томори бе изгонен за втори жълт картон за нарушението, което извърши срещу Андреа Белоти.

Рома пое контрола върху събитията и в 69-ата минута Стефан Ел Шаарауи стреля, но Майк Менян спаси.

Ромелу Лукаку направи своя официален дебют за „джалоросите“ в 71-ата минута, след като влезе на мястото на Ел Шаарауи.

Само няколко секунди по-късно пред Лукаку се откри страхотна възможност в наказателното поле на Милан, но ударът му бе неточен и топката премина над напречната греда в аут.

Леонардо Спинацола отправи много коварен удар в 81-аа минута, но не успя да намери очертанията на вратата.

Рома успя да намали своя пасив във втората минута на добавеното време на срещата, когато Спинацола този път надигра Калабрия, влезе в наказателното поле на Милан и отправи нисък удар към вратата, топката рикошира в Калулу и влетя в мрежата на Майк Менян.

Две минути по-късно пред Залевски се откри добра възможност, но ударът му премина встрани от вратата на Менян.

С тази победа Милан събра актив от 9 точки, докато Рома остава с 1. В следващия кръг е дербито между Интер и Милан, а „джалоросите“ са домакини на Емполи.