Милан постигна много важна победа в битката за титлата в Серия А. „Росонерите“ се наложиха с минималното 1:0 при гостуването на Каляри от 30-ия кръг на италианския шампионат. Единственото попадение в двубоя реализира Исмаел Бенасер.
Оливие Жиру създаде първата опасност в мача пред вратата на Каляри в 7-ата минута, но ударът му не бе точен.
Пред Браим Диас се откри чудесна възможност в наказателното поле на Каляри в 13-ата минута, но завършващият му удар бе разочароващ и топката излезе в аут.
Алесио Краньо се намеси решаващо в 52-ата минута, когато отрази тежък удар на Тео Ернандес.
Милан поведе с 1:0 в 60-ата минута, когато Исмаел Бенасер стреля от въздуха от границата на наказателното поле на Каляри и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Краньо.
Жоао Педро можеше да изравни резултата в 76-ата минута, но защитник на Милан успя да блокира в последния момент неговия удар.
Алесио Краньо се наложи да се намесва отново в 84-ата минута, когато отрази опасен удар на Давиде Калабрия.
Каляри можеше да изравни резултата в първата минута на добавеното време на мача, когато Леонардо Паволети стреля с глава, а топката срещна напречната греда на вратата на Майк Менян.
С тази победа Милан е лидер в класирането с 66 точки, като има три повече от втория Наполи, докато Интер е трети с 60 точки и мач по-малко.
Фиорентина усложни задачата на Интер да защити Скудетото (ВИДЕО)
Наполи обърна Удинезе за 10 минути, на ход е Милан (ВИДЕО)
Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS