Автогол помогна на Милан да вземе точка от домакинството си на Порто, след като двубоят на "Сан Сиро" завърши 1:1. Гостите от Португалия откриха резултата още в 6-ата минута, а попадението за "росонерите" дойде след автогол на Мбемба.

Порто има актив от пет точки след четири мача, а Милан е последен със само една спечелена точка. Ливърпул е лидер в класирането с девет точки преди домакинството си на Атлетико, който има четири.

Порто поведе в резултата още в 6-ата минута при гостуването си на "Сан Сиро". Марко Груич отне топката от Бенасер и поде атаката на португалците, подавайки към Луис Диас, който разстреля Татарушану. Италианците обаче имаха претенции за нарушиние срещу Бенасер.

В 18-ата минута гостите можеха да удвоят аванса си, когато Марко Груич се извиси в наказателното поле и стреля с глава, а Татарушану показа рефлекс и изби. Груич с добрите си изяви и в следващите минути. В 25-ата минута уменията на Татарушану отново бяха изпитани от сръбския полузащитник.

Най-добрата ситуация за Милан дойде в 34-ата минута, когато Оливие Жиру насочи топката къв горния ляв ъгъл, но стражът на Порто Диого Коста успя да спаси.

И втората част започна по-добре за гостите от Португалия. Десет минути след началото ѝ Октавио уцели напречната греда.

В 61-ата минута обаче късметът изневери на Порто, след като Мбемба насочи топката в собствената си врата за 1:1.