Бившият халф на ЦСКА Върнан Анита не крие, че би се радвал да се завърне в Аякс, откъдето тръгна пътя му в мъжкия футбол.

В момента Анита играе във второто ниво на Саудитска Арабия, откъдето в посока Аякс потегли Джордан Хендерсън, който напусна Ал Итифак: „Нещата наистина не вървяха добре с този отбор, но все още мисля, че Хендерсън може да бъде основен играч в Аякс. Моите съотборници също бяха много изненадани от трансфера. „Той наистина ли отива в Аякс?“, питаха те. Според съотборниците ми, Аякс можеше да избере и много по-евтин вариант. Един играч с ДНК-то на Аякс, като мен. Когато Аякс звънне, телефонът ми винаги ще бъде включен“.

Анита, който има опит в Нюкасъл и Лийдс, прекара само няколко месеца в ЦСКА през 2020 г., като изигра 3 мача за „армейците“, след което премина във Валвайк, откъдето замина за Саудитска Арабия.  

Официално: Джордан Хендерсън е футболист на Аякс

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS