Малмьо и ПАОК завършиха при резултат 2:2 на стадион „Еледа“ в Швеция в първия мач между двата тима в третия предварителен кръг на Шампионска лига. Понтус Янсон даде аванс на домакините в 28-ата минута, но преди края на първото полувреме Тайсон изравни за ПАОК. Малмьо поведе отново в 67-ата минута чрез Себастиан Нанаси, но осем по-късно Абдул Рахман Баба възстанови паритета. Българският национал Кирил Десподов се появи в игра в 74-ата минута на мястото на Андрия Живкович.

Реваншът между двата отбора на стадион "Тумба" в Солун е на 13 август от 20:30 часа.

Двубоят започна с натиск от страна на Малмьо, който даде резултат в 28-ата минута, когато Себастиан Нанаси центрира от корнер в наказателното поле на ПАОК, където Понтус Янсон се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата.

Гръцкият тим успя да прати топката във вратата на Йохан Далин, но попадението не бе зачетено заради засада в 42-рата минута.

Все пак ПАОК успя да възстанови паритета в 43-ата минута, когато Тайсон бе на правилното място в точния момент в наказателното поле на Малмьо, за да засече рикошира топката в долния десен ъгъл на вратата.

Малмьо осъществи сериозен натиск на старта на втората част. Понтус Янсон се бе включил в нападението на шведския тим, като стреля в 48-ата минута, но топката срещна напречната греда.

Домакините успяха отново да поведат в 67-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на ПАОК от страна на Андерс Кристиансен, Себастиан Нанаси успя да засече.

ПАОК отново се добра до изравнително попадение в 75-ата минута, когато Константинос Кулиеракис комбинира с Абдул Рахман Баба, който прати топката във вратата на Малмьо.

До края на двубоя чистите голови положения липсваха, а двата тима оставиха интригата за реванша на „Тумба“.

Лудогорец направи това, което Леверкузен не успя в Азербайджан и взе важен аванс срещу Карабах