Селтик и Абърдийн направиха зрелищно равенство 2:2 в двубой от осмия кръг на шотландската Премиършип.

Така и двата отбора остават непобедени и на върха в таблицата с по 22 точки. Българският национал Димитър Митов бе на вратата на "доновете", които продължават впечатляващата си серия без загуба.

Корейски футболист е изправен пред затвор за това, че се е заснел да прави секс с две жени

Головете за „детелините“ бяха изцяло японско дело. Първо Рио Хатате даде аванс на шампиона в 24-ата минута, а три по-късно Кього Фурухаши удвои аванса на домакина.

Второто полувреме мина под диктовката на Абърдийн. В 50-ата Естер Соклер намали на 1:2, а точно десет по-късно Греъм Шийни оформи крайното 2:2.

Последните 30 минути бяха доста динамични като и двата тима можеха да се доберат до пълния комплект от три точки.