Ал Хилал спечели с 4:3 гостуването си на Ал Итихад от петия кръг на първенството на Саудитска Арабия. За Ал Хилал с хеттрик блесна Александър Митрович, докато за домакините попадение отбеляза Карим Бензема.

След 16 минути игра домакините излязоха напред в резултата с гол на Ромариньо. Александър Митрович изравни четири минути по-късно. В 38-ата минута Карим Бензема изведе Ал Итихад напред – 2:1. Дълбоко в добавеното време на първата част домакините реализираха още едно попадение чрез Абделразак Халдалах.

През втората част започна обратът за Ал Хилал. Час игра след началото Митрович отбеляза втория си гол в мача, а пет минути по-късно оформи хеттрика си от дузпа – 3:3. Салем Ал-Даусари оформи крайното 4:3 в полза на Ал Хилал с асистенция на Сергей Милинкович-Савич.