Много положения, но без голове между Полша и Италия, Левандовски се контузи

Полша и Италия не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 в среща от група 1, дивизия А в Лигата на нациите.

И двата отбора могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки, защото имаха своите голови положения, но не успяха да се възползват.

Срещата започна с натиск на гостите, които през по-голямата част от двубоя владееха събитията на терена и безупречно неутрализираха голямата звезда на Полша Роберт Левандовски. Голмайсторът на Байерн Мюнхен напусна терена принудително десетина минути преди последния съдийски сигнал. На негово място се появи Карол Линети.

В 9-ата минута Лоренцо Пелегрини създаде първата голова опасност пред една от двете врати. Полузащитникът стреля опасно с глава, но топката не намери очертанията на вратата.

Две минути по-късно от чиста позиция новият футболист на Ювентус Федерико Киеза не уцели вратата. Той бе намерен от Андреа Белоти.

В следващите минути „скуадра адзура“ продължаваше да атакува, но отбраната на домакините и вратаря Лукаш Фабиански успяха да запазят резултата непроменен. Постепенно Полша се окопити, започна да пресира в противниковата половина и да влиза по-здраво в единоборствата.

В 64-ата минута Италия пропусна ново страхотно положение. Емерсон Палмиери бе намерен в наказателното поле, но неговият удар от непосредствена близост като по чудо не намери очертания на вратата.

Домакините бяха много близо до победата секунди преди изтичането на редовното време, когато влезлият от резервната скамейка Карол Линети шутира, получи се коварен рикошет, който залъга Джанлуиджи Донарума, но топката се озова от външната страна на мрежата.

Така последният съдийски сигнал прозвуча при нулево равенство.

След ремито Италия е първи в класирането с 5 точки, следван от Нидерландия и Полша с 4, докато на дъното е Босна и Херцеговина с 2 пункта.

В по-ранния мач от групата „лалетата“ и Босна завършиха при идентичен резултат 0:0.