Монако и Ланс не се победиха и завършиха наравно 1:1, след като си размениха късни голове, в мач от третия кръг на Лига 1. Двата тима са съседи в класирането, заемайки третото и четвъртото място с по 7 точки.

През първото полувреме Ланс имаха няколко добри възможности в рамките на три минути – между 28-ата и 31-вата, като Уесли Саид стреля неточно, а след това Адриен Томасон и Саид уцелиха по веднъж гредата.

В 79-ата минута Хамзат Оджедиран пусна топката към Реми Лабо, който стреля от близка дистанция и остави вратаря безпомощен, но попадението не бе зачетено заради нарушение при изграждането на атаката.

Пет минути след това Монако излезе напред в резултата. Кайо Енрике предостави перфектно центриране от ъглов удар, където Денис Закария се ориентира най-добре в наказателното поле и заби топката във вратата.

Дълбоко в добавеното време на срещата Ланс заслужено стигна до изравнително попадение от дузпа за игра с ръка на футболист от домакините. С изпълнението се нагърби Пшемислав Франковски, който не остави шансове на Филип Кьон – 1:1.