Монако се наложи категорично с 3:1 при домакинството си на Пари Сен Жермен в среща от 23-ия кръг на Лига 1. По този начин битката за титлата сериозно се завърза като ПСЖ вече е на 7 точки пред монегаските, а Марсилия и Ланс дебнат да съкратят изоставането си от парижани на 5.

Отборът на Кристоф Галтие остава лидер в класирането с 54 точки, докато Монако илзезе втори с 47. Марсилия и Ланс, които са с мач по-малко имат по 46.

Пари Сен Жермен бе без три от най-големите си звезди заради контузии – Килиан Мбапе, Лионел Меси и Ашраф Хакими. Заради травми участие в двубоя не взеха още Норди Мукиеле и Ренато Санчес.

Монако излезе напред в резултата след едва четири минути игра. Александър Головин си освободи пространство в наказателното поле, получи подаване от Уисам Бен Йедер и с удар по диагонала в долния десен ъгъл се разписа.

Четвърт час след началото Рубен Агилар избяга от пазача си и шутира към средата на вратата, но Джанлуиджи Донарума отрази без проблеми.

Натискът на Монако даде резултат три минути по-късно, когато домакините реализираха и второ попадение. Уисам Бен Йедер се възползва от грешка в защитата на ПСЖ и плъзна топката в мрежата на Донарума за 2:0.

В 21-ата минута Уго Екитике получи топката на удобна позиция в наказателното поле и насочи удара си под напречната греда, но вратарят се хвръли добре и извади.

Шест минути след това Головин получи прецизен пас и стреля от добра позиция в наказателното поле, но Донарума показа добра реакция и спаси.

В 39-ата минута Хуан Бернат демонстрира отличен поглед върху играта и подаде към Уорън Заир-Емери, който хладнокръвно оплете топката в мрежата за 2:1.

Много бързо обаче Монако си върна аванса от две попадение в добавеното време на първата част. Уисам Бен Йедер получи прецизен пас в наказателното поле, след което отправи хубав шут, който след рикошет влезе в мрежата на ПСЖ.

В 61-ата минута Донарума отказа Бен Йедер със страхотно спасяване. В 74-ата италианският страж предотврати и много хубав удар на Александър Головин.

Вратарят на ПСЖ продължи с отличните изяви и в края на мача. В 83-ата минута отрази удар на Бреел Емболо, а осем минути след това отказа и Такуми Минамино.

Байерн пречупи Бохум и загря за ПСЖ (ВИДЕО)