Монако поведе с 3:0, но потрепери за успех над Монпелие

Веско Вълчев Веско Вълчев

Монако победи Монпелие с 3:2 като гост в първия мач от кръга във френската Лига 1. Монегаските успяха да поведат в резултата с 3:0, но допуснаха два бързи гола и до края на срещата потрепериха за спечелването на трите точки. С този успех Монако намали на 4 точки изоставането от лидерите, но са и с мач повече в първенството.

Монпелие няма победа в първенството от 15 декември – 6 последователни мача.

В 24-ата минута Висам Бен Йедер стреля, но топката се удари в напречната греда, върна се в наказателното поле, но Кевин Фоланд бе на точното място и да направи добавка, след която Монако излезе напред в резултата.

Малко по-късно Висам Бен Йедер отново имаше възможност да отбележи, но домакините имаха късмет, след като топката рикушира във футболист на Монако и излезе над вратата.

Все пак в 35-ата минута Бен Йедер вкара своя гол. Кайо Силва центрира, а Йедер отклони топката с глава и тя влезе в мрежата за 2:0. Тук обаче се намеси ВАР системата, тъй като имаше съмнение за засада, но в крайна сметка Орелиан Пети запази първоначалното си решение и призна попадението.

В 61-ата минута реферът отсъди дузпа за Монако. Даниел Конгре извърши нарушение, след като уцели крака на съперник, вместо топката. Висам Бен Йедер застана зад бялата точка и вкара за 3:0.

Монпелие обаче отвърна бързо на удара и върна две попадения. Първо в 64-ата минута Ели Уаи намали, а в 69-ата Анди Делор завърши прекрасна атака на домакините и след пас на Флоран Моле вкара за 2:3.

До края на срещата и двата отбора имаха интересни ситуации. Първо в 73-ата минута Александър Головин можеше да реши мача, но защитник успя да блокира удара ми. След още две минути игра Анди Делор пропиля страхотен шанс за изравняване, но ударът му бе спасен от Бенжемен Лекомт.

Малко по-късно добра възможност за гол пропиля и Кевин Фоланд.