Монако и Лориен завършиха при резулат 2:2 на „Стад Луи II“ в мач от 26-ия кръг във френската Лига 1. Автогол на Уилфрид Синго даде аванс на „мерлузите“, но отново чрез автогол Монако възстанови равенството, когато Формос Менди си отбеляза в собствената врата. Попадение на Юсуф Фофана в 60-ата минута донесе пълния обрат за Монако, но бившият футболист на монегаските Тимуе Бакайоко ги наказа с гол в петата минута на добавеното време, като по този начин спаси точката за Лориен.

Монако се намира на 3-то място в класирането в Лига 1 с 46 точки в актива си, докато Лориен е на 15-та позиция с 26 пункта.

Лориен поведе в резултата преди да са изтекли и 60 секунди футбол на „Стад Луи II“, когато Уилфрид Синго си отбеляза автогол.

Такуми Минамино можеше да възстанови равенството в 15-ата минута, когато получи топката в наказателното поле на Лориен и шутира право в левия страничен стълб на вратата.

След центриране в наказателното поле на Лориен, в опита си да изчисти топката Формос Менди я прати в собствената си вратата, а Монако възстанови паритета в 27-ата минута.

Второто полувреме започна с натиск от страна на Монако. Уисам Бен-Йедер получи топката в наказателното поле на Лориен и не се поколеба да стреля, но Ивон Мвого се справи и отрази.

Монако все пак стигна до изравнителното попадение в 60-ата минута, когато Александър Головин центрира топката за Юсуф Фофана, който с глава прати топката в мрежата, за да може домакините да осъществят и пълния обрат.

Монако остана с човек по-малко на терена в 81-вата минута, когато Денис Закария получи втори жълт и респективно червен картон, но това не попречи на домакините да се поздравят с крайния успех.

Лориен също остана с 10 души на терена в 90-ата минута, когато Айегун Тосин бе изгонен след директен червен картон.

Клермон надигра Льо Авър с 2:1 в мач с два червени картона. Мухамед Шам да даде аванс на последния Клермон, но след половин час игра бе изгонен Елбасан Рашани за неспортсменско поведение. Андре Ая изравни за Льо Авър в добавеното време на първата част. Мухамед Шам обаче отново вкара за домакините и им даде надежда в борбата за оцеляване. В средата на второто полувреме бе изгонен Усама Таргалин от Льо Авър.

Реймс също постигна победа с 2:1 над Метц. Двата тима си размениха по един гол още в първия четврът час - Омар Диаките за домакините и Артюр Ата за гостите. Победата за Реймс донесе японецът Юя Ито десет минути преди края на редовното време. Реймс се изкачи на осмо място, а Метц остава на предпоследната 17-а позиция. 

Лил направи услуга на ПСЖ

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS