Разпределителят на България – Симеон Николов, коментира фамозното Световно първенство по волейбол във Филипините, на което той и съотборниците му завършиха на второ място.

„Не, категорично не, всички бяхме впечатлени от това невероятно посрещане“, каза Мони Николов на летището в София при завръщането на отбора.

Той говори за феновете във Филипините: „Баща ми много неща казва. Вярно е, че имахме много фенове. Филипинците, като изключим страната им, подкрепяха най-много България. Това ни помагаше да побеждаваме, помагаше ни да поправяме грешките си и да стигнем до този успех“.

Капитанът на България: Невероятното посрещане тук отмива горчивината от загубения финал (ВИДЕО)

„Първо, винаги ще започна с благодаря, любовта на феновете се усещаше през целия турнир. Невероятно е да видиш как хората се събират да ни подкрепят и това ни дава желание да продължаваме да се стараем да обединяваме хората“, благодари той за подкрепата към отбора, донесъл огромна радост на България.

Министърът на спорта: Тези момчета обединиха нацията (ВИДЕО)

„Сигурен съм, че мога, аз съм състезател, който иска да надгражда. Обещал съм на себе си, че това е само началото за мен и се надявам да играя на топ ниво за още дълго време“, увери 18-годишният ни суперталант във волейбола.

Най-опитният от волейболните ни герои: Вярваме си, защото знаем какъв отбор, треньор и фенове имаме (ВИДЕО)

Накрая той говори за трансфера си в Русия: „За мен е стъпка напред, не бих направил нещо, за което знам, че е стъпка назад. Говорил съм с много специалисти и преминаването в Русия е правилното решение в този момент. Отивам да играя, да се развивам и с всяка следваща година да надграждам“.

България с най-голям прогрес на Световното по волейбол

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS