Монпелие разби с 4:1 Олимпик Лион като гост в мач от 2-рия кръг на Лига 1. „Хлапетата“ не изглеждаха на себе си, като доиграха мача с човек по-малко. Директен червен картон си изкара Александър Лаказет в 80-ата минута. Именно той вкара почетното попадение за Лион малко преди това.

Още до почивката Монпелие имаше аванс от 2:0. Към средата на първата част гостите излязоха напред в резултата с гол на Арно Нордин.

Десет по-късно попадение на Акор Адамс не беше зачетено заради засада. Така се стигна до 39-ата минута, когато резултатът стана 2:0 в полза на Лион. Муса Ал-Тамари беше голмайсторът.

През второто полувреме нещата не станаха по-добре за домакините, които инкасираха трети гол в мрежата си. Ал-Тамари отново беше точен.

В 69-ата Лаказет намали изоставането на Лион, но десет по-късно си изкара директен червен картон след удар с лакът.

Минута преди изтичането на редовното време Акор Адамс оформи крайния резултат 4:1 в полза на Монпелие.

В следващия кръг от Лига 1 Олимпик Лион гостува на Ница в търсене на първа точка, докато Монпелие посреща Реймс.