Монреал взе аванс срещу Лас Вегас в полуфинала за Купа Стенли (ВИДЕО)

Монреал Канейдиънс постигна втори пореден успех с резултат 3:2 срещу Лас Вегас и поведе с 2:1 победи в полуфиналната серия от плейофите в Националната хокейна лига.

Джош Андерсън се отличи с два гола за Монреал, а веднъж се разписа Коул Кофийлд. За Вегас попаденията реализираха Никола Руа и Алекс Пиетранджело. Андерсън бе ключовата фигура за успеха на Монреал. Той изравни в края на редовното време за 2:2, а след това реализира и победния гол в 13-а минута на продължението. Четвъртият мач от полуфиналната серия за Купа Стенли е в понеделник.