Монтана се изкачи до второто място във временното класиране на Втора лига с 18 точки, след като се наложи с 2:1 над Фратрия при визитата си във Варна в мач от осмия кръг. Морският тим е 13-и с 8 точки.

Северозападният тим излезе напред в резултата в 61-вата минута с попадение на Уилфред Коуакоу. Осем минути след това Филип Ежике покачи на 2:0 за Монтана. Фратрия върна едно попадение в 89-ата минута чрез Василе Битлан.

Добруджа спечели домакинството си на Миньор Перник с 2:0 с попадения на Димитър Пиргов в 33-ата минута и Ангел Ангелов в 89-ата. Отборът от Добрич се изкачи до четвъртото място с 14 точки, а „чуковете“ са седми с 13.

Янтра Габрово пък продължи с добрата си серия и записа четвърта победа с последните си пет мача. „Ковачите“ се наложиха с 3:0 при гостуването си на Спортист Своге и така събраха 14 точки на петото място, докато „шоколадите“ са последни с 4.

С хеттрик за Янтра се отчете централният нападател Мартин Тошев. Деветката на габровския тим се разписа за 1:0 в 42-рата минута и добави още два гола през второто полувреме. Тошев отбеляза в 67-ата от дузпа и 81-вата минути.