Монтана постигна много важна победа в 14-ия кръг на Втора лига, след като на „Огоста“ се наложи с 1:0 (0:0) над Янтра Габрово. Единственото попадение в мача реализира крилото Илия Русинов в 76-ата минута, когато се възползва от подаване на Антон Тунгаров.

С успеха си монтанчани събраха 29 точки на второто място и се откъснаха на 6 точки пред Беласица и Добруджа, които са зад тях. На върха остава Пирин Благоевград с 30 точки, а габровци са на 6-ата позиция с 21.

Мачът беше доста равностоен и преди почивката всеки от противниците имаше по една много добра възможност за гол. Филип Ежекие пропусна за домакините в 13-ата минута, докато Ивайло Михайлов секунди по-късно можеше да реализира за Янтра.

Положението не се промени след почивката, като битката в средата на терена преобладаваше. Четвърт час преди края обаче, Монтана стигна до единственото и победно попадение в срещата, след като Антон Тунгаров намери Илия Русинов и то порази вратата на „ковачите“.

БФС отговори на Левски и шефа на профилигата: Глобите не са с цел наказание на даден клуб