Монтана с първа загуба в летните контроли

Монтана отстъпи с 1:2 от румънския втородивизионен Виторул Пандури в третата си проверка на лагера в Банско. За пореден път за монтанци се разписа Йордан Йорданов, за който това е 4 гол в летните контроли.

Двубоят започна по-добре за гостите от Северната ни съседка, които поведоха още в 7-та мин., след като техен футболист бе изведен зад гърба на защитата и преодоля вратаря Петър Петров. Йордан Йорданов изравни седем минути преди почивката. Тогава Димитър Буров центрира от корнер, в наказателното поле настана разбъркване, топката стигна до Йорданов и той я чукна в мрежата. Преди това новото попълнение Стефан Христов и отново Йорданов пропуснаха от изгодни позиции.

6 промени направи на полувремето старши треньорът на Монтана Светлан Кондев, а в края пусна всички футболисти от резервната скамейка с изключение на 18-годишният вратар Мартин Петков. Стражът на Пандури пък спаси удари с глава на Иван Михов и Владислав Цеков-Каската. В 74-та мин. румънския тим вкара втори гол и нанесе първа загуба на Монтана в летните контроли.

Монтана: Петър Петров(46-Марио Кирев), Александър Башлиев, Иван Михов-кап., Димитър Буров, Стоян Предев(46-Даниел Стоянов), Йордан Йорданов(46-Георги Манолиу), Крис Гади, Фидил Идрисс(46-Росен Кръстев), Румен Георгиев(46-Владислав Цеков), Стефан Каменов (46-Николай Николов), Стефан Христов(Алекс Тодоров, Аспарух Смилков, Стергиос Икономикос, Атанас Карачаров).Треньор Светлан Кондев.