Селекционерът на националния отбор на Турция Винченцо Монтело бе изключително щастлив след победата на тима с 2:1 срещу Австрия на осминафиналите на Евро 2024.
В герой за турците се превърна бранителят Мерих Демирал, който отбеляза и двете попадения.
"Много съм горд от духа, който показахме на терена. Изключително е за един треньор, когато това се вижда. Освен нашата формация, игрови план и тактика, днес видях и турско сърце, а това е, което обичам в тази страна", сподели Монтела.
Италианският специалист говори и за приятелския мач с Австрия през март, който бе катастрофално загубен от Турция с 1:6
"Ужасно петно върху кариерата ми. Точно това чаках, за да се опитам да махна тази маймуна от гърба си. Ние като треньори сме точно като футболистите, ние сме конкуренти. Имах този състезателен инстинкт, защото искахме да променим този резултат, това беше приятелски мач, но няма такова нещо като приятелски мач", разкри той.
Вратарят на Турция Мерт Гюнок направи изключително спасяване в добавеното време, за да не се стигне до продължения.
"Щастлив съм за него, щастлив съм за отбора и страната, щастлив съм за групата и за това, което създадохме тук", сподели Монтела.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS