"Морето" попари Славия в края

Славия и Черно море завършиха при резултат 1:1 в мач от първия кръг на efbet Лига. Домакините поведоха чрез гол на Андреа Христов в началото на първото полувреме, докато "моряците" успяха да изравнят в края на даденото от съдията продължение. Автор на гола стана новото попълнение на гостите Стефан Велев.

Славия стартира по-добре двубоя и поведе още в 8-ата минута. "Белите" получиха право да изпълнят ъглов удар, след който Андреа Христов с глава прати топката в мрежата на варненци. Малко по-късно Черно море бе близо до изравнителен гол, но ударът на Исмаил Иса от чиста позиция бе уловен от Антонис Стергиакис. В заключителните минути на първото полувреме Славия можеше да вкара втори гол, но Георги Йомов на два пъти не успя да преодолее Иван Дюлгеров.

След почивката Славия и Черно море създадоха по няколко опасни ситуации пред вратата на съперника, но до нов гол така и не се стигна. В даденото от съдията продължение обаче Черно море успя да изравни. Виктор Попов центрира, като Исмаил Иса върна с глава топката в наказателното поле. Защитата на домакините увисна, като най-съобразителен се оказа новото попълнение на варненци Стефан Велев, който без проблем се разписа и донесе точката на своя тим.