Преди 10 дни Жозе Моуриньо беше уволнен от мениджърския пост в Тотнъм, но много бързо си намери нова работа. Който иска да работи, винаги ще намери работа, а такъв се оказа случаят и с един от най-добрите треньори в света на футбола.
Този път няма да видим Моуриньо в ролята на мениджър, а в ролята на критик. Въпреки че е свикнал да бъде критикуван, сега той ще бъде този, който ще критикува другите, тъй като „The Sun“ го нае за главен колумнист на Европейското първенство.
Специалния ще има ежедневна рубрика и от 11 юни до 11 юли ще пише за мачовете от Европейското първенство.
Многобройни треньори и футболисти сега ще бъдат под зоркото око на Специалния, който ще бъде изключително остър, когато има нужда да критикува някого в мачовете от Евро 2020.
Любопитното е, че Моуриньо е имал много сблъсъци с журналисти. Като треньор на Реал Мадрид, Интер и Челси той често е бил критикуван за прекалено дефанзивния стил на игра на неговите отбори, но Специалния винаги е настоявал, че резултатът е мярка за всичко.
Дълго време Моуриньо търпя критика, време е да отвърне на удара.
We've got Mourinho!
— The Sun Football ⚽ (@TheSunFootball) April 29, 2021
Jose Mourinho joins @TheSun as our expert columnist for the Euros! pic.twitter.com/CBIhvaNkvr
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS