Андерлехт и Лудогорец играят при резултат 0:0 в мач от третия кръг на новата основна фаза на Лига Европа. Срещата на „Лото Парк“ започна в 22:00 часа и може да бъде проследена с Дарик радио и dsport. Главен съдия в Брюксел е Филип Глова.

Още в началните минути Лудогорец можеше да поведе. Първият корнер в мача донесе шанс на Диниш Алмейда да отбележи, но топката свари защитника неподготвен и той отигра с бедро в аут. Андерлехт бързо се окопити и погледна към вратата на Бонман. Ашимеру отправи силен шут от над 20 метра, минал покрай вратата на разградчани.

След десетина минути игра и белгийският колос стигна до чисто положение. От упор Васкес стреля с глава, намирайки тялото на Бонман. Нападателят засече хубаво центриране от дясното крило.

В средата на полувремето разградчани отново погледнаха към вратата на домакините. Удар на Дуарте не затрудни особено Косеманс, който минута преди това пресече и опасно подаване на Рик Джонатан.

Малко преди да измине половин час от мача, Лудогорец остана с 10 души на терена. Кайо Видал бе задържан за фланелката край тъчлинията, но в яда си посегна с лакът и удари в лицето Дегрееф. След консултация с ВАР, бразилецът, първоначално получил само жълт картон, бе изгонен.

Последните пет минути от полувремето бяха белязани от куп жълти картони за играчите на Лудогорец. Видимо изнервени, футболистите на Йовичевич оспорваха всяко решение на Филип Глова. С официално предупреждение се "отчете" и самият хърватски треньор. При първия картон от поредицата, феновете на "зелените" започнаха да мятат бутилки от трибуните на "Лото Парк". В даден момент играчите на българския тим усмиряваха привържениците си.

Андерлехт – Лудогорец 0:0

Андерлехт: 26. Колин Косеманс – 25. Томас Фокет, 32. Леандер Дендонкер, 4. Ян-Карло Шимич, 6. Лудвиг Аугустинсон – 23. Матс Ритс, 18. Маджед Ашимеру – 83. Тристан Дегрееф (46' - 7. Самуел Едози), 29. Марио Стройкенс, 36. Андерс Дрейер – 20. Луис Васкес

Резерви: 63. Тимон Ванхут, 16. Мадс Кикенборг, 5. Муса Ндиайе, 13. Занка, 54. Килиан Сардела, 17. Тео Леони, 27. Самуел Едози, 10. Яри Вершаерен, 7. Франсис Амузу, 20. Каспер Долберг

Треньор: Давид Хуберт

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман – 16. Аслак фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон – 30. Педро Нареси (К), 23. Дерой Дуарте – 11. Кайо Видал, 18. Ивайло Чочев, 7. Рик Джонатан – 9. Квадво Дуа

Резерви: 1. Серджио Падт, 15. Едвин Куртулуш, 5. Георги Терзиев, 14. Дени Групер, 20. Агибу Камара, 19. Георги Русев, 12. Руан Круз, 77. Ерик Маркус

Треньор: Игор Йовичевич

Жълти картони: Тристан Дегрееф (Андерлехт); Оливие Вердон, Педро Нареси, Ивайло Чочев, Рик Джонатан (Лудогорец);