Гейм, сет, мач ЦСКА 1948 срещу Арда

Кристиян Иванов Кристиян Иванов

ЦСКА 1948 надви като гост Арда с гръмкото 6:3 в мач от втория плейофен кръг на първата четворка от втората осмица на родния шампионат. По този начин двубоят в Кърджали стана най-резултатният сблъсък в efbet Лига от началото на този сезон.

Домакините поведоха в резултата още в 3-ата минута след автогол на Александър Александров, но с попадения на Ивайло Чочев и Марио Топузов между 32-ата и 35-ата минути ЦСКА 1948 обърна резултата. Светослав Ковачев вкара втори гол за Арда в 48-ата минута, когато се възползва от грешка на Реян Даскалов. Десет минути по-късно Емил Мартинов изведе прекрасно Галин Иванов в наказателното поле и той вкара втория си гол в мача. В 63-ата минута и Емил Мартинов записа името си в списъка с голмайсторите, а пет минути по-късно Иван Коконов вкара трети гол за Арда. Двадесет минути преди края на редовното време Галин Иванов от воле оформи своя хеттрик.

С този успех хората на Николай Киров събраха 33 точки и заемат 9-ото място във временното класиране, докато Арда остава 10-и с 30 точки в актива си.

Арда – ЦСКА 1948 3:6

1:0 Александър Александров (аг) (3'), 1:1 Ивайло Чочев (32'), 1:2 Марио Топузов (35'), 1:3 Галин Иванов (45'), 2:3 Светослав Ковачев (48'), 2:4 Галин Иванов (58'), 2:5 Емил Мартинов (63'), 3:5 Иван Коконов (68'), 3:6 Галин Иванов (70')

Арда започна ударно двубоя, като поведе още в 3-ата минута. Тонислав Йорданов пусна хубаво подаване към Атанас Зехиров, който видя включването на Ел Мами Тетах, а 20-годишният мавританец с известна доза късмет прати топката към Александър Александров, който я насочи в собствената си врата.

Кърджалийци продължиха да са по-активният тим на терена и организираха опасна атака в 12-ата минута, но тя завърши с удар на Христо Иванов в аут.

Десет минути по-късно се стигна до разбъркване в наказателното поле на домакините, Ивайло Чочев излезе на добра позиция след пас на Георги Русев, но в суматохата ударът му бе блокиран.

В 25-ата минута Галин Иванов центрира прецизно към Алекс Колев, който стреля с глава, но топката профуча на сантиметри над напречната греда.

Секунди по-късно Колев имаше нов шанс след грешка на Атанас Зехиров, нападателят успя да преодолее Мартин Луков и остана срещу празната врата, но ъгълът бе твърде малък и отново стреля в аут.

В 32-ата минута Галин Иванов проби в наказателното поле и успя да промуши топката към Ивайло Чочев, който имаше време да си овладее топката, излезе на отлична позиция и с елегантен изстрел в далечния ъгъл матира Мартин Луков.

Само три минути по-късно столичани успяха да достигнат до пълен обрат, след като Христо Иванов не се намеси добре при подаване на Алекс Колев към Емил Мартинов и прати топката прави на крака на Марио Топузов, който остана очи в очи с Луков и с презицен удар намери мрежата му.

"Червените" продължиха да са безпоюадни и в 45-ата минута реализираха трето попадение. Галин Иванов получи добро подаване в наказателното поле, измъкна се технично от Алекс Колев и без да се колебае разпечата вратата на Луков за трети път.

Домакините започнаха ударно второто полувреме, като в 48-ата минута Реян Даскалов направи сериозна грешка вляво от наказателното поле на гостите. Светослав Ковачев се възползва от тази грешка, отне топката, нахлу в наказателното поле и безпроблемно прати топката покрай Даниел Наумов.

Мачът продължи да върви на високи обороти, като двете защитникови линии продължиха да не се справят добре.

В 58-ата минута Емил Мартинов получи топка на около 25 метра от вратата на Мартин Луков. алфът видя останалия сам на дясното крило Галин Иванов и му подаде. Опитният нападател бе останал съвсем сам и с точно насочен удар по тревата вкара четвърти гол за своя тим.

Хората на Николай Киров продължиха да доминират и 5 минути по-късно вкараха 5-и гол на Мартин Луков. Топката стигна до Георги Русев на лювото крило. Десетката на гостите видя останалия съвсем сам на дъгата на пеналта Емил Мартинов. Бившият халф на Арда не се поколеба и с хубав удар порази вратата на бившия си отбор, правейки резултата 5:2.

Головете на "Арена Арда" продължиха да валят и в 68-ата минута Александър Георгиев получи високо подаване на лявото крило. Той с едно докосване свали топката към границата на вратарското поле, където бе Иван Коконов, който с удар по тревата прати топката в долния ляв ъгъл на Наумов.

При ответната атака отново се стигна до гол. Александър Колев изведе Русев на лявото крило. Русев центрира, като в пеналта Галин Иванов бе оставен без охрана и от воле вкара своя трети гол в мача, като по този начин срещата между Арда и ЦСКА 1948 стана най-реззултатният мач през сезона в efbet Лига.

В 76-ата минута Коконов стреля от малък ъгъл, но Наумов внимаваше и изби в ъглов удар. Две минути по-късно Коконов прати топката в мрежата на гостите, но бе отсъдена засада.

В първата минута на добавеното време Светослав Ковачев направи непростим пропуск след като засече с глава центриране отдясно, пращайки топката на сантиметри от лявата греда.

До края на мача имаше по едно опасно положение пред двете врати, но този път не се стигна до попадения и мачът завърши със "само" 9 гола.

В следващия кръг ЦСКА 1948 ще се изправи срещу Локомотив Пловдив на стадиона в Бистрица на 29 април. Ден по-рано пък Арда ще гостува на Берое.