Арда и Септември играят при резултат 2:0 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Срещата може да проследите с dsport.

В първите 10 минути нямаше сериозни опасности пред двете врати, като Арда владееше топката повече.

В 18-ата минута се стигна до първия точен удар в мача. Чинонсо Офор засече центриране. Опитът му с глава бе точен, но много слаб и Димитър Шейтанов улови без никакви проблеми.

Три минути по-късно Септември организира хубава атака, която завърши с изстрел на Мартин Моран от границата на пеналтерията. Анатолий Господинов спаси.

В 26-ата минута Станислав Иванов получи в наказателното поле. Той си освободи пространство за изстрел, който обаче бе неточен.

Шест минути след това Тонислав Йорданов откри резултата. Борислав Цонев центрира, защитник на гостите изчисти, но топката попадна на крака на офанзивния футболист. Йорданов пое добре и стреля веднага от въздуха. Ударът му бе отклонен с глава от Мартин Христов и така Шейтанов нямаше как да се намеси.

Димитър Велковски отправи опасен удар от статично положение в 36-ата минута. Шейтанов изби в корнер.

В 40-ата минута кърджалийци отбелязаха второ попадение. Цонев изведе Офор с дълъг пас, нападателят изпревари Шейтанов и нямаше как да не вкара в опразнената врата.

Секунди след това Цонев отново направи хубаво подаване. Той изведе Иванов, който останал очи в очи със стража на столичния тим не успя да го преодолее. Дори да се беше стигнало до гол, той нямаше да бъде признат, тъй като крилото бе в нередовна позиция.

На полувремето Николай Митков извърши три промени в опит да промени развоя на срещата.

В 49-ата минута Арда организира опасна контраатака. Офор върна към Йорданов, който от добра позиция пропусна

АРДА - СЕПТЕМВРИ 2:0

1:0 - 32' Тонислав Йорданов

2:0 - 40' Чинонсо Офор

Арда: 1. Анатолий Господинов (K) - 2. Густаво Каскардо, 23. Емил Виячки, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 35. Димитър Велковски - 80. Лъчезар Котев, 10. Борислав Цонев - 99. Станислав Иванов, 19. Тонислав Йорданов, 33. Иван Тилев - 9. Чинонсо Офор

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Баран Аксака, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Иво Казаков

Треньор: Александър Тунчев

Септември: 21. Димитър Шейтанов -  4. Мартин Христов, 6. Виктор Очаи, 18. Кубрат Йонашчъ (46' - 24. Джордан Гутиерес) - 5. Михаил Полендаков (46' - 14. Жан Пиер Да Силва), 8. Мартин Моран, 9. Асен Чандъров (K), 19. Митко Митков - 10. Маниумол Ачол (46' - 22. Витиньо), 11. Борислав Рупанов, 15. Бертран Фурие

Резерви: 12. Владимир Иванов, 22. Витиньо, 17. Алфонс Амаде, 24. Джордан Гутиерес, 26. Ксандро Шенк, 23. Никола Величковски, 7. Николай Дросев, 13. Страхиня Керкез, 14. Жан Пиер Да Силва