Атлетико Мадрид постигна първата си победа в тазгодишното издание на Шампионската лига след труден успех срещу Фейенорд с 3:2. Ротердамци на два пъти повеждоха в резултата през първото полувреме след автогол на Марио Ермосо и попадение на Давид Ханцко, но два гола на Алваро Мората и акробатично изпълнение на Антоан Гризман донесоха трите точки за домакините.

Победата изкачи Атлетико временно на първата позиция в група E с 4 точки, докато Фейенорд е на второто място с 3 пункта преди изиграването на мача между Селтик и Лацио. Следващият двубой за “дюшекчиите” в турнира е гостуване на Селтик, докато нидерландците ще приемат Лацио.

След по-активното си начало на двубоя, Фейенорд поведе. Куентен Тимбер изведе Айасе Уеда. Ударът на японеца бе спасен от Ян Облак, но топката се отби в защитника на домакините Марио Ермосо, който имаше нещастието да си отбележи автогол.

В 11-ата минута гостите бяха близо до втори гол. Рамиз Зеруки стреля от далечно разстояние и ударът му прехвърли Ян Облак, но все пак изпълнението му бе неточно.

Само минута по-късно отборът на Диего Симеоне успя да изравни. След грешка на Матс Вайфер, топката попадна в Алваро Мората и той отбеляза. Първоначално попадението бе отменено заради засада на Саул Нигес, но повторенията показаха, че той не оказва влияние върху играта и голът бе зачетен след намесата на ВАР.

В 18-ата минута "дюшекчиите" бяха близо до пълен обрат. Антоан Гризман изведе Науел Молина, който с прострелно подаване, успоредно на голлинията, се опита да намери Мората, но точно преди топката да стигне до испанеца, капитанът на нидерландците Гернот Траунер се намеси.

Седем минути по-късно, след изпълнение на корнер от Атлетико, топката бе изчистена, но топката попадна на крака на Коке, който стреля от воле, топката премина през всички играчи в наказателното поле и мина на сантиметри от десния страничен стълб на Тимон Веленройтер.

В 31-ата минута Игор Пайшао застраши вратата на Облак с удар от границата на наказателното поле, но словенският вратар се намеси.

Три минути по-късно Фейенорд отново поведе. След центриране от статично положение, Давид Ханцко бе намерене абсолютно непокрит. Неговият удар бе спасен от Облак, но при добавката защитникът не сбърка. Слабият двубой за Ермосо продължи, защото той покри засадата.

В 39-ата минута отборът от Ротердам бе близо до трето попадение. След поредната грешка на Ермосо, топката попадна Калвин Стенгс, който намери Траунер на добра позиция, но капитанът на гостите не уцели вратата.

В третата минута на добавеното време Атлетико отнов стигна до равенството. След корнер, топката попадна в Самуел Лино. Той стреля, но ударът му бе блокиран. Все пак топката остана в наказателното поле, където последва разбъркване. В крайна сметка топката попадна в Антоан Гризман, който с акробатично изпълнение направи резултата 2:2.

Само две минути след старта на втората част, Атлетико Мадрид направи пълен обрат. След центриране от десния фланг, отново Мората бе на точното място, за да отбележи втория си гол в срещата. При попадението останаха съмнения за засада на Гризман, но такава не бе отсъдена.

В 61-ата минута ротердамци бяха близо до изравняването. Янкуба Минтех изведе Стенгс, но неговият удар бе спасен от Облак. Само три минути по-късно Пайшао отправи нов опасен изстрел, който мина малко над напречната греда.

Пайшао продължи с интересните изпълнение и в 70-ата минута негов удар мина на сантиметри от страничната греда на Атлетико, след като крилото завъртя топката с вътрешен фалц. Натискът на гостите продължи и Облак трябваше да покаже класата си две минути по-късно, след като Минтех остана очи в очи със словенеца, но Облак запази аванса на "дюшекчиите".

Атлетико Мадрид - Фейенорд 3:2

0:1 - 7', (АГ) Марио Ермосо

1:1 - 13' - Алваро Мората

1:2 - 34' - Давид Ханцко

2:2 - 45+3 - Антоан Гризман

3:2 - 47' - Алваро Мората

Атлетико Мадрид: 13. Ян Облак, 2. Сесар Аспиликуета, 16. Науел Молина (79' - 25. Родриго Рикелме), 20. Аксел Витцел, 22. Марио Ермосо, 12. Самуел Лино (62' - 17. Хавиер Галан), 5. Родриго де Пол (46' - 14. Маркос Йоренте), 6. Коке (К), 8. Саул Нигес, 7. Антоан Гризман (79' - 10. Анхел Корея), 19. Алваро Мората (90+3' - 27. Илиас Костис)

Резерви: 1. Иво Гърбич, 31. Антонио Гомес, 10. Анхел Корея, 14. Маркос Йоренте, 17. Хавиер Галан, 25. Родриго Рикелме, 26. Айтор Гисмера, 27. Илиас Костис, 29. Хавиер Бонар, 40. Серхио Гереро

Треньор: Диего Симеоне

Фейенорд: 22Тимон Веленройтер, 4. Лутшарел Геертруйда, 18. Гернот Траунер (К) (74' - 2. Барт Ниувкооп), 33. Давид Ханцко, 5. Куилиндши Хартман, 20. Матс Вайфер (74' - 32. Ондрей Лингър), 6. Рамиз Зеруки (78' - 7. Алиреза Джаханбакш), 8. Куентен Тимбер, 10. Калвин Стенгс, 9. Айасе Уеда (60' - 19. Янкуба Минтех), 14. Игор Пайшао

Резерви: 31. Костас Лампру, 39. Мики ван Сас, 2. Барт Ниувкооп, 3. Томас Белен, 7. Алиреза Джаханбакш, 11. Джавайро Дилросун, 15. Маркос Лопес, 16. Томас ван ден Белт, 19. Янкуба Минтех, 32. Ондрей Лингър