Националният отбор на България приключи юнската серия мачове в Лигата на нациите с равенство 0:0 в Тбилиси срещу Грузия. Двубоят бе скучен, като почти не предложи интересни положения пред нито една от двете врати.

В настоящия прозорец за национални отбори „лъвовете“ събраха едва три точки от четири мача, след като хиксираха по веднъж срещу всеки един от съперниците си – Северна Македония, Гибралтар и Грузия, като допуснаха и унизително поражение с 2:5 от грузинците.

В осмата минута домакинската публика показа подкрепата си към Тодор Неделев, който пострада тежко при катасфтрофата на националите в Тбилиси, с аплодисменти.

В първия четвърт час на мача Грузия имаше териториален превес, но до интересни положения пред двете врати така и не се стигна.

20 минути след началото на мача Георги Миланов центрира от свободен удар към Георги Костадинов, който стреля с глава от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

До края на първата част темпото бе доста ниско, като двата тима продължиха надиграването в средата на терена, без да достигат до голови възможности.

В 56-ата минута се стигна до първата по-сериозна възможност в мача, след като Хвича Кварацхелия проби отляво и намери Микаутадзе, а той от близка дистанция стреля в аут.

В 62-ата минута грузинците бяха изключително близо до откриващо попадение, след като Кварацхелия остана сам срещу Михайлов, като го прехвърли, но Пламен Гълъбов изчисти малко пред голлинията, след това Микутадзе получи центриране на около 5 метра от вратата, а върналият се Михайлов успя да спаси.

Десет минути по-късно Цитаишвили опита удар отляво по диагонал, но след рикошет Николай Михайлов улови без проблем. Минута след това Мартин Минчев опита късмета си от дистанция, но право в ръцете на Лория.

В 86-ата минута Зивзивадзе получи прострелно подаване в близост до българската врата, но Пламен Гълъбов се намеси и изби в ъглов удар. Три минути по-късно Хвича Кварацхелия стреля от далечна дистанция от пряк свободен удар, но много неточно.

Отзиви:

Георги Иванов: Момчетата показаха, че се борят мъжки въпреки помията, която се изля върху тях

Николай Михайлов: Хейтърството е завладяло цялата ни държава

Недялков: Това е пътят, надявам се да играем така във всеки мач

Селекционерът на Грузия: Разочаровани сме, имаше дузпа в началото

Грузия – България 0:0

Грузия (4-4-2): 1. Георги Лория -  23. Лаша Двали, 4. Гурам Кашия, 3. Давит Хочолава, 15. Иракли Азаров (64' 10. Отар Китейшвили) - 11. Саба Лобянидзе, 14. Анзор Меквабишвили (64' 9. Зурико Давиташвили), 16. Ника Квеквешкири, 7. Хвича Кварцхелия - 8. Валери Казиайшвили (52' 19. Гиорги Цитаишвили), 22. Георгес Микаутадзе (18. Буду Зивзивадзе)

Резерви: 12. Гиорги Мамардашвили, 17. Лазаре Капутадзе, 2. Отар Какабадзе, 5. Соломон Хверкалия, 6. Гиорги Абурджания, 9. Зурико Давиташвили, 10. Отар Китейшвили, 13. Мамука Кобакхидзе, 18. Буду Зивзивадзе, 19. Гиорги Цитаишвили, 20. Валдимер Мамучашвили, 21. Валериан Гвилия

Селекционер: Вили Саньол

България (4-2-3-1): 13. Николай Михайлов (К) – 2. Иван Турицов, 4. Божидар Чорбаджийски, 21. Пламен Гълъбов, 14. Антон Недялков – 20. Андриан Краев, 7. Георги Костадинов – 17. Георги Миланов, 22. Илиян Стефанов (65' 16. Кристиян Малинов), 19. Мартин Минчев (85' 18. Ивайло Чочев) – 9. Атанас Илиев (51' 10. Георги Минчев)

Резерви: 1. Светослав Вуцов, 23. Иван Дюлгеров, 3. Андреа Христов, 5. Виктор Попов, 6. Филип Кръстев, 10. Георги Минчев, 12. Едисон Йорданов, 15. Петко Христов, 16. Кристиян Малинов, 18. Ивайло Чочев