Младежкият национален отбор на България допусна загуба с 0:1 от Сърбия в квалификационен мач за европейското първенство 2021 година. Мачът се играе на ст. "Славия" в София. Единственият гол вкара резервата Филип Ступаревич в 87-ата минута. България остава с 4 точки в групата, а Сърбия вече е със същия актив.

Националите на България стартираха по-активно мача и създадоха няколко положения за гол. Мартин Минчев, Калоян Кръстев и Лъчезар Котев обаче не можаха да се възползват от няколкото шанса. Сърбите също се опитаха да атакува вратата на Даниел Наумов, но за радост не стигнаха до попадение. Най-добрият шанс през първата част за националите на България се откри в 28-ата минута. Тогава крилото на Левски Станислав Иванов излъга умело бранител на Сърбия и центрира. Кръстев и Минчев обаче останаха под топката.

В началото на второто полувреме сърбите натиснаха родните национали. Нишич изпусна страхотно положение. В 53-ата минута обаче дойде най-доброто положение за България до момента. Калоян Кръстев се отскубна от защитата на Сърбия и излезе сам срещу вратаря Илич. Ударът му мина покрай стража, но топката се удари в страничния стълб. В 65-ата минута България извади късмет след като играч на сърбите уцели гредата.

За съжаление Филип Ступаревич вкарва за 1:0 в 87-ата минута след самостоятелен пробив и извежда сърбите напред в резултата на ст. "Славия".

Състави:

България U21: 1. Наумов, 2. Попов, 5. Петков, 7. Кръстев, 9. Йорданов, 14. С. Иванов (90' - 11. Русев), 15. П. Христов, 17. Минчев (46' - 10. Ковачев), 18. Юруков (73' - 6. Антов), 19. Турицов, 21. Котев (89' - 16. Найденов)
Резерви: 12. Дюлгеров, 3. Гаврилов, 4. Лясков, 8. Янков, 20. Михайлов
Треньор: Александър Димитров

Сърбия U21: 1. М. Илич, 2. Деветак, 3. Павлович, 4. Нишич, 7. Адзич, 8. Л. Илич (90' - 5. Машович), 9. Влахович (69' - 10. Йовелич), 14. Бирманчевич, 15. Маркович, 20. Н. Петрович, 21. Ив. Илич (68' - 18. Ступаревич).
Резерви: 12. Маркович, 6. Босняк, 11. Гаврич, 13. Веселинович, 16. Тедич, 22. Каменович
Треньор: Илия Столица

Съдия: Георги Круашвили (Грузия)

Треньорът на младежите: Ако момчетата играят, имат бъдеще, ако не играят, нищо няма да стане от тях

В другите мачове от групата ни Русия и Полша завършиха 2:2, а Естония победи Латвия с 2:1.