Локомотив Пловдив спечели с 2:0 гостуването си на Берое в мач от 4-ия кръг на българското първенство, като по този начин нанесе първа загуба на заралии през този сезон.

"Черно-белите" поведоха в резултата в 58-ата минута, когато Николас Пенев центрира чудесно от лявото крило към Жулиен Лами прати топката с глава в мрежата на Берое. Две минути преди края на редовното време Христо Иванов се възползва от лошо изчистване от защитник на Берое и вкара втори гол за Локо Пд!

С тази победа тимът на Любослав Пенев събра 7 точки и излезе на второ място във временното класиране със 7 точки, докато възпитаниците на Хосе Луис Ачиари имат същия точков актив, но са на 5-а позиция.

Мачът в Стара Загора започна по-добре за гостите от Пловдив, но домакините не се затвориха в глуха защита.

Постепенно Берое започна да настъпва към вратата на Мартин Луков, но чистити положения липсваха.

В 33-ата минута Леандро Годой бе фаулиран в наказателното поле на Локомотив Пловдив, но бе отсъдена засада, която бе потвърдена и след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

До края на пъвата част Берое бе по-активен, но така и не успя да стигне до гол и първата част завърши 0:0.

Второто полувреме започна със силен шут от дистанция на Георги Каракашев, но Артур Мота спаси.

В 51-ата минута Берое имаше златен шанс, като удар на Винисиус Белоти бе спасен от Мартин Луков. Две минути след това Лучано Скуадроне засече топката след центриране от ъглов удар, като я насочи към Леандро Годой, чийто удар бе отразен от Луков.

Така се стигна до 58-ата минута, когато Николас Пенев центрира с десния крак от лявото крило. В наказателното поле Жулиен Лами изпревари Лучиано Скуадроне и с глава порази мрежата на Мартин Луков за 1:0 в полза на гостите!

Последва натиск на Берое, но гостите можеха да стигнат до втори гол, само удар на Христо Иванов в 67-ата минута мина покрай вратата на Мота.

Единадесет минути преди края на редовното време на мача Каракашев сбърка и предостави топката на Годой, който не се поколеба и стреля, но Мартин Луков спаси чудесно.

Локомотив Пловдив си гарантира успеха в 88-ата минута, когато стигна до втори гол. Владимир Медвед центрира от пряк свободен удар. Карлос Алгара опита да изчисти с глава, но прати топката точно на крака на Христо Иванов и той преодоля Артур Мота за 2:0!

До края на мача Берое опита да върне гол, но без успех и по този начин записа първа загуба през сезона.

В следващия кръг заралии ще гостуват на Крумовград, като мачът ще бъде на 16 август, докато "смърфовете" ще приемат Черно море на "Лаута" 3 дни по-късно.

Берое – Локо Пд 0:2

0:1 Жулиен Лами (58'), 0:2 Христо Иванов (88')

Отзиви:

Ачиари: Предпочитам да играем по-лошо, но да побеждаваме
Любо Пенев: Искам да поздравя всички български олимпийци, без значение дали са спечелили медал, или не

Стартови състави:

Берое: 1. Артур Мота, 2. Оиер Сареги, 3. Хуан Пабло Саломони, 4. Франко Минго (64' - 10. Франсиско Политино), 5. Лучиано Скуадроне (74' - 7. Франциско Сагардия), 6. Жорди Говеа (К), 9. Леандро Годой, 12. Винисиус Белоти (64' - 21. Алберто Салидо), 17. Хуанка Пинеда (74' - 15. Енцо Еспиноса), 19. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов (74' - 23. Кевин Сейхас)

Резерви: 96. Рубен Рендейро, 7. Франциско Сагардия, 10. Франсиско Политино, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 16. Станислав Йовков, 23. Кевин Сейхас, 18. Стилян Русенов, 21. Алберто Салидо

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Локо Пд: 88. Мартин Луков, 16. Кристиян Пешов (71' - 44. Ангел Лясков), 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 33. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 22. Ивайло Иванов (64' - 10. Мартин Петков), 17. Николас Пенев (65' - 19. Мартин Хайдаров), 14. Димитър Илиев (К) (86' - 7. Данило Полонский), 99. Жулиен Лами (65' - 21. Владимир Медвед)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 44. Ангел Лясков, 7. Данило Полонский, 21. Владимир Медвед, 9. Мичи Нтело, 19. Мартин Хайдаров, 10. Мартин Петков, 5. Тодор Павлов

Старши треньор: Любослав Пенев

Съдия: Драгомир Драганов

Жълти картони: Карлос Алгара, Ензо Еспиноса, Ойер Сариеги (Б); Георги Каракашев, Христо Иванов, Хорхе Сегура, Оливер Камдем (Л)