Локомотив Пловдив оглави efbet Лига

Димитър Пенев Димитър Пенев

Локомотив Пловдив е новият лидер в efbet Лига. "Смърфовете" спечелиха ценна победа с 3:1 като гост над Берое в Стара Загора. Тимът на Бруно Акрапович бе изключително ефективен, въпреки териториалното превъзходство на "заралии". Диниш Алмейда, Кристиан Илич и Димитър Илиев от дузпа бяха точни за победителите, а Иван Минчев реализира за Берое също от наказателен удар. В края халфът Минчев бе изгонен за втори жълт картон. Така Локомотив събра 18 точки и ще е лидер в родното първенство поне две седмици. Берое пък остава с 14 точки.

Коментар на Иво Стефанов след срещата:

Двубоят стартира страхотно за гостите от Пловдив. Още в 12-ата минута Локо поведе. След изпълнение на фаул от Лукас Салинас близо до десния тъч и центриране в наказателното поле, Диниш Алмейда, останал напълно непокрит, успя да засече с глава и да препарира Християн Василев.

Домакините от Берое опитаха веднага да отговорят на "хвърлената ръкавица" от "смърфовете". Тимът на Димитър Димитров се хвърли в атака, но натискът им бе по-скоро хаотичен, отколкото прецизен.

Все пак в 30-ата минута "заралии" получиха право да изпълнят дузпа. Иван Минчев пусна страхотен пас към Алиун Фал, който бе застигнат от голмайстора за Локо Диниш Алмейда. С лявата си ръка защитникът посегна и изглеждаше, че наруши баланса на нападателя, който падна и реферът Волен Чинков отсъди наказател удар. Повторенията показаха, че отсъждането е доста спорно. Зад топката застана Иван Минчев, който хладнокръвно реализира за 1:1.

До края на първото полувреме Берое имаше психологическото предимство, а и владението на топката. Момчетата на Димитър Димитров обаче не стигнаха до чисти голови положения.

Второто полувреме стартира по-добре за Берое. Иван Минчев пробва късмета си от пряк свободен удар, но топката мина покрай вратата на Мартин Луков.

"Заралии" стигнаха и до нов шанс за малко по-късно. Макоута и Фал обаче не можаха да вкарат за Берое.

В 64-ата минута Локомотив Пловдив отново поведе в резултата. Подобно на първото попадение Лукас Салинас центрира отлично от пряк свободен удар. И резервата Кристиан Илич се извиси и вкара гол за "смърфовете", който ги извежда отново напред в резултата.

"Смърфовете" можеха да вкарат и трети гол в 71-ата минута. След дълъг пас Георги Минчев се прабори за една топка. Нападателят я отклони към Момчил Цветанов. Крилото се откъсна и опита да прехвърли вратаря на Берое, но не сполучи.

В края на двубоя се получи спречкване между играчи от двата тима. Теди Мезаг направи фаул срещу Георги Минчев, който се спречка с него. Иван Минчев също хвана топката и започна да се разправя. В резултата на това Иван Минчев получи втори жълт картон и бе изгонен от Волен Чинков, а Мезаг и Георги Минчев получиха жълти картони.

В следващата атака Бирсент Карагарен падна в наказателното поле след съприкосновение с Теди Мезаг. Реферът Волен Чинков отсъди дузпа. А Димитър Илиев я вкара хладнокръвно за крайното 3:1.

efbet Лига, 8 кръг, ст. "Берое", Стара Загора, Начало: 17:45 часа
Берое - Локомотив Пловдив 1:3

Голмайстори: 0:1 Диниш Алмейда 12'; 1:1 Иван Минчев 31'-дузпа; 1:2 Кристиан Илич 64'; 1:3 Димитър Илиев 90+4'
Жълти картони: Мезаг, Ив. Минчев (Б); Илич, Г. Минчев (Л)
Червен картон: Иван Минчев 90+1 (Б)

Състави
Берое: 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков-К, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио (65' - 17. Ибрахима Конте), 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов (83' - 19. Александър Василев), 73. Иван Минчев, 29. Еривалдо (65' - 9. Кукула)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 7. Димо Бакалов, 18. Илиас Хасани
Треньор: Димитър Димитров

Локомотив Пловдив: 71. Мартин Луков, 61. Динис Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев (58' - 15. Кристиан Илич), 34. Петър Витанов (78' - 4. Кристиан Гомис), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас (85' - 44. Николай Николаев), 14. Димитър Илиев-К, 19. Георги Минчев.
Резерви: 1. Илко Пиргов, 11. Кенан Муслимович, 50. Филип Михалевич, 77. Анте Аралица.
Треньор: Бруно Акрапович