Славия удари Берое с 2:1 насред Стара Загора в последния мач от 13-я кръг в efbet Лига. "Белите" стигнаха до победата след попадения на Георги Йомов и Галин Иванов. За "заралии" точен бе Иван Минчев. Успехът означава, че Славия влиза в Топ 6 след като изпревари Арда и именно Берое.

Гостите от София започнаха по-активно мача и имаха предимство в първите минути. Постепенно обаче Берое намери ритъма си и установи контрол върху топката. До чисти голови положения обаче не се стигна. Така двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

Славия стартира ударно второто полувреме. След изпълнение на корнер, защитник на Берое изби топката с глава, но крилото на "белите" Георги Йомов стреля от воле и прониза мрежата на Перниш. Това стана в 50-ата минута.

В 67-ата минута Камбуров изведе добре Бригидо по десния фланг. Той успя да центрира хубаво към ниския Иван Минчев, който бе брутално изпуснат от защитниците на "белите" и гой изравни с глава - 1:1.

В 75-ата минута Галин Иванов вкара втори гол за Славия. Попадийн центрира по лявото крило. Ради Кирилов се пребори за топката в наказателното поле и я поднесе на Иванов, който реализира за 2:1.

До края на мача Берое натисна своя съперник, но създаде само едно положение - на Мартин Камбуров.

След края на двубоя феновете на Берое изпратиха треньора Александър Томаш с викове "Оставка"!