Берое и Спартак Варна играят при резултат 2:0 в първи мач от 8-ия кръг на българското първенство. Франьо Пърце допусна фатална грешка в 27-ата минута, подарявайки топката на Енцо Еспиноса, който вкара, останал сам срещу вратаря. Пет минути преди края на първото полувреме Александър Цветков допусна Карлос Алгара да му отнеме топката, след което тя стигна до Исмаел Ферер и той я вкара в мрежата на варненци.

Двубоя може да проследите на живо в ефира на Дарик радио и с dsport.

Берое - Спартак Вн 2:0

1:0 Енцо Еспиноса (27'), 2:0 Исмаел Ферер (40')

Двубоят в Стара Загора започна с ниско темпо. В първите минути двата отбора не се хвърляха в масирани атаки и положенията пред двете врати липсваха.

Домакините от Берое бяха по-активни, но постепенно "соколите" притъпиха натиска им и в 22-ата минута имаха страхотен шанс.

След центриране от ъглов удар, Хуан Пабло Саломони изчисти топката с глава, но я прати право при Александър Цветков, който стреля опасно, но Артур Мота внимаваше и спаси по чудесен начин.

В 27-ата минута Филип Лесняк върна топката към Франьо Пърце, който не можа да я овладее и я подари на Енцо Еспиноса. Футболистът на Берое се откъсна от защитата на Спартак Варна, влезе в наказателното поле и преодоля Никола Виденов - 1:0 за Берое!

До края на първото полувреме тимът на Иван Цветанов имаше сериозни трудности при разиграването на топката.

Това се видя в най-пълна степен в 40-ата минута, когато Александър Цветков допусна Карлос Алгара да му отнеме топката. Последва пас към Еспиноса, който изведе Исмаел Ферер в наказателното поле и той с удар по диагонала вкара втори гол за Берое!

Началните минути на втората част бяха по-добри за Берое. В 54-ата минута вратарят на варненци спаси удар от дистанция на Исмаел Ферер, а две минути по-късно удар на Филип Лесняк мина над вратата на домакините.

В 63-ата минута Чекартеги стреля много опасно, но Виденов показа страхотен рефлекс и спаси.

Стартови състави:

Берое: 1. Артур Мота, 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони (К), 5. Лучиано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги, 8. Сегундо Пачаме, 9. Леандро Годой, 11. Исмаел Ферер, 15. Енцо Еспиноса, 19. Карлос Алгара, 23. Кевин Сейхас

Резерви: 96. Рубен Рендейро, 4. Франко Минго, 10. Франсиско Политино, 12. Винисиус Белоти, 17. Хуан Карлос Пинеда, 18. Стилян Русенов, 20. Мануел Монселио, 21. Алберто Салидо, 24. Стефан Гаврилов

Старши треньор: Хосу Урибе

Спартак Вн: 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 4. Франьо Пърце, 6. Александър Цветков, 7. Бернардо Куто, 8. Филип Лесняк, 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 44. Ангел Грънчов (К), 88. Радослав Димитров

Резерви: 76. Валентин Димитров, 5. Йоан Бауренски, 9. Франк Риволиер, 11. Виктор Митев, 17. Цветослав Михайлов, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 77. Любослав Маринов, 99. Даниел Халачев

Старши треньор: Иван Цветанов

Съдия: Васил Минев