efbet Лига, XIII кръг, спортен комплекс "Коматево", Начало 17:30 часа

Голмайстори: 0:1 Жоржиньо 7'

Жълти картони: Димитър Тонев, Александър Тонев, Марко Перван, Кристиан Димитров (Б), Рафаел Форстър (Л)

Вижте анализа на Валери Станков за мача!

Лудогорец победи Ботев Пд като гост с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Жоржиньо. По този начин шампионите събраха 33 точки и продължават да водят еднолично в класирането. Ботев пък остават на предпоследно място с едва 9 точки в актива си. Мачът пък бе седми пореден за разградчани, в който не допускат гол.

Лудогорец започна по-силно мача и поведе още в 7-ата минута. Марселиньо успя да изведе Жоржиньо на добра позиция и той със силен удар по диагонала прати топката в мрежата на Янко Георгиев. В средата на първото полувреме "канарчетата" бяха близо до изравнителен гол, но ударът на младока Димитър Тонев бе избит от Пламен Илиев.

След почивката Ботев бе доста по-активния тим. В 56-ата минута домакините получиха право да изпълнят фаул, след като Рафаел Форстър задържа откъсващия се Александър Тонев. Зад топката застана Тодор Неделев чиито удар бе изключително опасен, но бе отразен от Пламен Илиев. Малко по-късно отново националният вратар бе в прегръдките на съотборниците си. Марко Перван навърза няколко човека в наказателното поле на Лудогорец и подаде на Станислав Шопов. Младокът стреля много силно, но Пламен Илиев успя да избие в корнер. В 86-ата минута Ботев пропусна поредно страхотно положение. Тодор Неделев центрира от фаул, Фернандо Виана стреля много опасно с глава, но топката мина покрай дясната греда на Лудогорец.

Вижте оценките на футболистите на двата отбора!

Съставите на Ботев Пд и Лудогорец!

Ботев Пд: 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 17. Лъчезар Балтанов, 23. Димитър Тонев (77 - 2. Джонатан Перейра), 22. Марко Перван (86 - 16. Петър Итов), 8. Тодор Неделев, 14. Станислав Шопов (72 - 92. Фернандо Виана), 7. Александър Тонев
Резерви: 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 18. Радослав Терзиев, 92. Фернандо Виана, 6. Костадин Ничев, 9. Иван Василев, 16. Петър Итов
Треньор: Ферарио Спасов

Лудогорец: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 8. Дан Битон (58 - 10. Якуб Швиерчок), 11. Стансислав Манолев, 12. Абел Анисе, 17. Жоржиньо (70 - 7. Димо Бакалов), 25. Стефан Баджи, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон (80 - 18. Светослав Дяков), 90. Рафаел Форстър
Резерви: 1. Хорхе Броун, 3. Антон Недялков, 7. Димо Бакалов, 10. Якуб Швиерчок, 18. Светослав Дяков, 22. Джордан Икоко, 30. Козмин Моци
Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Георги Димитров