Ботев Пловдив и Черно море завършиха при резултат 1:1 двубоя помежду си от 30-ия кръг на efbet Лига. Варненци поведоха в резултата през първото полувреме с гол на Стефан Станчев. В средата на втората част "канарчетата" изравниха чрез влезлия по-рано, като резерва Атанас Илиев. Това бе негов 15-ти гол от началото на сезона.

След равенството Черно море остава на седма позиция във временното класиране с 42 точки. Ботев пък са 10-ти с 25.

Вижте видеоанализа на Валери Станков за срещата

Ботев Пд - Черно море 1:1
Голмайстори: 0:1 Стефан Станчев 42', 1:1 Атанас Илиев 69'
Жълти картони: Филип Филипов (Б), Леандро Андраде (Ч)
Червени картони:

В началните минути на срещата двата тима опитаха да създадат нещо по-интересно пред вратата на съперника, но така и не се стигна до опасни положения.

Ботев Пд отправи точен удар в 8-ата минута на срещата, когато след центриране от корнер Виктор Генев игра с глава, топката стигна до Марио Младеновски, който стреля, но Георги Георгиев улови.

Черно море отговори с добра атака на Илиан Илиев, който навлезе в наказателното поле и пробва удар по диагонала, който обаче се чукна в крак на защитник и не затрудни Янко Георгиев.

В 15-ата минута Фейсал Касми опита удар от далечно разстояние, който обаче прелетя над напречната греда.

Ботев Пе бе много близо до гол в 17-ата минута. Джонатан Ферейра изведе Филип Филипов на добра позиция, като крайният бранител стреля, но ударът му срещна горната греда на Георги Георгиев.

Домакините създадоха добро положение в 24-ата минута. Салиф Сисе бе изведен сам срещу вратаря на гостите, който бе излязъл далеч пред наказателното си поле. Офанзивният футболист опита да го преодолее, но се спъна и топката излезе в аут.

В 36-ата минута Стефан Велев бе изведен добре от Фейсал Касми в наказателното поле на Ботев, но ударът на футболиста на "моряците" срещна тялото на Янко Георгиев.

Черно море поведе в резултата в 42-ата минута. След центриране от корнер на Илиан Илиев Стефан Станчев надскочи защитата на съперника и с глава прати топката в мрежата на домакините.

Ботев започна по-активно второто полувреме, но така и не успя да създаде нищо по-опасно пред вратата на Георги Георгиев.

В 56-ата минута Файсел Касми се озова на добра позиция и опита удар от далечно разстояние, но не уцели вратата на домакините.

Малко по-късно Емануел Току бе изведен срещу Георги Георгиев, но изстрелът му бе изключително неточен и не заструдни стража на "моряците".

В 69-ата минута на срещата Ботев изравни. Па Конате бе изведен по лявото крило и центрира отлично в наказателното поле, където Атанас Илиев засече с глава и матира Георги Георгиев.

"Канарчетата" можеха да направят пълен обрат в мача в 72-ата минута. Реда Рабей навлезе в полето на Черно море и подаде към Емануел Току, който стреля опасно, но топката срещна крак на защитник на гостите.

Секунди по-късно Ботев вкара втори гол. След центриране в наказателното поле Марио Младеновски отклони с глава, като Виктор Генев се разписа с мощен удар. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като четирима играчи на "жълто-черните" бяха в засада.

Черно море отговори с много опасен удар на Пабло Гарсия от фаул, който обаче мина на сантиметри покрай страничната греда на Янко Георгиев.

Родриго Вилела обстрелва вратата на Ботев Пд в 84-ата минута, след като получи добро подаване в накзателното поле, но топката мина покрай дясната греда на Янко Георгиев.

Състави

Ботев Пловдив: 1. Янко Георгиев, 2. Джоната Перейра (46 - 11. Кристиан Добрев), 4. Виктор Генев -к, 5. Марио Младеновски, 10. Славчо Шоколаров (60 - 3. Па Конате), 14. Бисер Бонев (67 - 13. Мишел Еспиноза), 17. Салиф Сисе (46 - 9. Атанас Илиев), 21. Емануел Току (85 - 25. Станислав Работов), 22. Реда Рабей, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов
Резерви: 33. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 9. Атанас Илиев, 11. Кристиан Добрев, 13. Мишел Еспиноза, 16. Благовест Данчев, 25. Станислав Работов
Треньор: Азрудин Валентич

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев -к, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми (75 - 32. Мартин Дичев), 77. Стефан Велев, 10. Илиан Илиев (68 - 20. Зе Гомеш), 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде (75 - 7. Родриго Вилела), 9. Исмаил Иса (82 - 27. Даниел Димов)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 8. Емил Янчев, 88. Павел Георгиев, 7. Родриго Вилела, 20. Жозе Гомеш
Треньор: Петър Костадинов

Съдия: Станимир Тренчев