Ботев Пловдив и Черно море играят при резултат 1:0 на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив в мач от 13-тия кръг на efbet Лига. Вини Трибуле откри в шестата минута.

Двубоят стартира в 16:30 и може да го проследите на живо с dsport, както и в ефира на Дарик радио.

След само шест минути игра Ботев Пловдив дръпна напред в резултата. Конте нанесе изстрел с глава при първия корнер на домакините, а топката се отклони в Панайотов и изненада вратаря Илиев, който все пак спаси. Секунда по-късно прошка нямаше, защото Вини Трибуле бе най-съобразителен и прати кълбото във вратата - 1:0.

В следващите минути играта се съсредоточи основно в центъра на терена и положения липсваха. Едва след като измина половин час игра, "моряците" стигнаха до шанс за гол и удариха греда. Уеслен стреля с глава при едно заучено положение от ъглов удар. Росен Стефанов обаче бе позициониран по-добре и засече удара на бразилския си колега, пращайки топката в гредата.

Към края на полувремето Мартин Милушев обстрелва вратата на Бернат - вратарят нямаше особени затруднения да опази вратата си.

Ботев Пловдив – Черно море 1:0

1:0 Вини Трибуле 6'

Ботев Пловдив: 1. Ханс Кристиан Бернат – 17. Николай Минков, 79. Атанас Чернев, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис – 28. Янис Карабельов, 88. Ален Корошец – 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов (К), 40. Кристиан Нвачукву – 91. Вини Трибуле

Резерви: 32. Матвей Игонен – 5. Йонас Там, 7. Самюел Акере, 16. Матиус Ремейкис, 21. Никола Илиев, 23. Димитър Тонев, 30. Кристиан Каси, 42. Ивайло Видев, 99. Алекса Мараш

Треньор: Душан Керкез

Черно море: 33. Пламен Илиев – 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 4. Росен Стефанов, 8. Асен Дончев – 27. Даниел Димов, 88. Ренан – 17. Мартин Милушев, 71. Васил Панайотов, 99. Уеслен Жуниор – 7. Брено Тейшейра

Резерви: 84. Християн Славков – 5. Начо Паис, 9. Исмаил Иса, 13. Клаудиу Кешеру, 16. Андреяс Калкан, 22. Николай Костадинов, 23. Едгар Пашеко, 29. Берк Бейхан, 91. Велислав Василев

Треньор: Илиан Илиев