Ботев Враца постигна важна победа с 2:0 над Берое в двубой от 32-рия кръг на първенството. Попаденията за успеха на тима, воден от Дани Моралес, вкараха Мирослав Маринов и Даниел Генов през втората част.

С успеха врачани направиха голяма крачка към спасението, като вече имат 32 точки на 11-ата позиция, така вече със сигурност не могат да изпаднат директно, а в най-лошия случай ще играят бараж. Старозагорци от своя страна остават 12-и с 30 точки.

До края на първенството има още три кръга. Ботев Враца има гостувани на Пирин в следващия кръг и на Септември в последния, между тях ще играе с Хебър у дома. Берое от своя страна приема Спартак Варна в следващия кръг, а след това и Пирин. В последния заралии гостуват на Хебър. Пирин е 13-и с 27 точки, следван от Септември с 25, Хебър с 23 и Спартак Варна с 21 точки.

В 6-ата минута Мирослав Маринов получи хубав пас, напредна с топката, но стреля слабо и Иван Караджов улови. В 14-ата минута Ботев Враца можеше да поведе, но Клери Сербер не успя добре да стреля с глава и да намери целта.

В 26-ата минута Васил Василев центрира в наказателното поле, но Тонислав Йорданов нямаше как да отправи добър изстрел. В 27-ата минута Симеон Мечев стреля силно от дистанция, Красимир Костов първоначално се затрудни, но после улови.

В 39-ата минута Бауренски центрира към Тонислав Йорданов, който опита да свали топката за Васил Василев, но топката се върна при него. Йорданов отправи изстрел, но Костов с лекота се справи.

В началото на втората част опасни ситуации пред двете врати липсваха.

В 59-ата минута се стигна до първия гол в мача. Красимир Костов изпрати дълго подаване в предни позиции, никой не успя да вземе първа топка и така тя стигна до Мирослав Маринов, който овладя, напредна и преодоля Караджов за 1:0.

След попадението Николай Киров направи две промени Ромарио Мойс и Васил Василев излязоха, за да се появят в игра Уерди Мара и Калоян Кръстев. Това обаче не даде резултат. Минута по-късно Ботев Враца вкара втори гол - Чавдар Ивайлов разсече отбраната на гостите с пас към Даниел Генов, който матира Караджов за 2:0 в 62-ата минута.

В 67-ата минута влезлият като резерва Серкан Юсеин стреля по посока вратата на Красимир Костов, но стражът на Ботев Враца успя да избие в корнер, след който не последва нищо опасно за врачани.

В следващите минути Берое се опита да намери вратата на Костов, но безуспешно.

В 85-ата минута на срещата Красимир Костов не излезе добре, но Мартин Кавдански подсигури стража си, чистейки от голлинията. Впоследствие бе маркирана и засада.

Моралес: Ако не и двата крака, единият вече е извън блатото

Николай Киров: Не може заради една принудителна смяна да има такъв облик тройката централни защитници

Ботев Враца - Берое 2:0

1:0 Мирослав Маринов 59', 2:0 Даниел Генов 62'

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов (80 - 16. Красимир Тодоров), 11. Момчил Цветанов, 15. Мирослав Маринов (80 - 14. Марко Мажуга), 17. Чавдар Ивайлов (75 - 10. Лукас Брамбила), 18. Диого Барбоса, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер (91 - 37. Том Рапнуи)

Резерви: 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Соарес, 10. Лукас Брамбила, 14. Марко Мажуга, 16. Красимир Тодоров, 21. Жан Пиер да Силва, 22. Петър Кепов, 37. Том Рапнуи, 77. Пламен Петров

Треньор: Дани Моралес

Берое: 73. Иван Караджов, 4. Бубакар Траоре (66 - 77. Божидар Пенчев), 6. Макс Челич, 7. Йоан Бауренски (66 - 8. Серкан Юсеин), 13. Ромарио Мойс (60 - 10. Уерди Мара), 14. Педро Енрике (46 - 5. Зария Ламбулич), 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 19. Васил Василев (60 - 9. Калоян Кръстев), 98. Тонислав Йорданов

Резерви: 23. Иван Гошев, 3. Сана Гомеш, 5. Зария Ламбулич, 8. Серкан Юсеин, 9. Калоян Кръстев, 10. Уерди Мара, 11. Денислав Станчев, 15. Георги Динков, 77. Божидар Пенчев

Треньор: Николай Киров

Жълти картони: Диого Барбоса (БВр), Педро Енрике, Макс Челич (Б)

Съдия: Валентин Железов