ЦСКА ще чака Лудогорец в настроение (видеоанализ и оценки)

ЦСКА постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването на Ботев Враца, на стадион "Христо Ботев", в мача от 17-ия кръг на Първа лига. Две от попаденията за "червените" бяха дело на Тиаго Родригес, а първият гол в срещата бе на сметката на Пламен Гълъбов. По този начин ЦСКА продължи със силното представяне под ръководството на Милош Крушчич. Отборът е в серия от четири поредни победи с голова разлика 10:0. Тони Здравков дебютира начело на Ботев Враца, но неговите футболисти не успяха по никакъв начин да се противопоставят на съперника.

Първата опасност в мача бе създадена в 5-ата минута пред вратата на Красимир Костов. Пред Евандро имаше пространство в наказателното поле на Ботев Враца и той стреля, но над напречната греда на вратата на Костов.

ЦСКА поведе в резултата в 7-ата минута. Петър Занев центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Враца, където Деян Иванов увисна, Пламен Гълъбов засече топката с глава и я вкара във вратата на Красимир Костов.

Футболистите на Ботев Враца имаха претенции за дузпа в 10-ата минута за игра с ръка на Албентоса, но топката по-скоро удари в гърдите испанския защитник.

Петър Занев намери с много хубав дълъг пас в 14-ата минута Али Соу, който си поведе топката и излизаше сам срещу Костов, но Деян Иванов направи чудесен шпагат и изчисти топката в корнер.

ЦСКА удвои своята преднина в 18-ата минута, когато Отабор подаде към Евандро, който с перфектен пас изведе Тиаго Родригес сам срещу Костов, а португалецът не пропусна да вкара.

Евандро отправи далечен удар в 20-ата минута, но Костов внимаваше и успя да спаси.

Али Соу си отвори пространство в наказателното поле на Ботев Враца в 32-ата минута, след което стреля, но Костов плонжира и изби.

ЦСКА пропусна нова страхотна възможност да вкара трети гол в 42-ата минута. Отабор отправи опасен удар, но Костов успя да спаси.

В заключителните секунди на първото полувреме ЦСКА направи нов много голям пропуск. Отабор комбинира с Евандро, който стреля, но Костов успя да спаси. След това при добавката Али Соу не успя да намери опразнената врата и стреля неточно в аут.

ЦСКА организира много добра атака в 46-ата минута, когато Пламен Гълъбов пусна много добър пас към Али Соу, който бе сам срещу Костов, но стреля много неточно в аут.

Тиаго Родригес влезе в наказателното поле на Ботев Враца в 52-ата минута, след което стреля, но ударът му бе блокиран. Топката се върна в португалеца, който шутира, но Костов плонжира и спаси.

В 78-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на ЦСКА. След центриране от фаул в наказателното поле на "червените" Мирослав Будинов свали топката с глава към Валери Домовчийски, но той загуби равновесие и не успя да нанесе удар.

Доминик Янков направи добър пробив в 89-ата минута, след което стреля, но Бусато нямаше проблеми и спаси.

ЦСКА отбеляза трети гол във вратата на Ботев Враца във втората минута на добавеното време на срещата. Брадли Мазику центрира чудесно към Тиаго Родригес, който бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и с премерен удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Костов.

Ботев ВрацаЦСКА 0:3

0:1 Пламен Гълъбов 7'

0:2 Тиаго Родригес 18'

0:3 Тиаго Родригес 90+2'

Жълти картони: Венцислав Керчев (Ботев Враца) - 24', Рубен Пинто (ЦСКА) - 35', Илия Миланов (Ботев Враца) - 59', Валентин Антов (ЦСКА) - 77' , Даниел Гаджев (Ботев Враца) - 77'

Ботев Враца: 33. Красимир Костов – 19. Ивайло Михайлов (46' - 8. Доминик Янков), 18. Илия Миланов, 39. Деян Иванов, 37. Венцислав Керчев – 23. Симеон Мечев, 7. Георги Вълчев (69' - 6. Даниел Гаджев) - 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски (к), 10. Петър Атанасов – 86. Валери Божинов (46' - 14. Мирослав Будинов)

Резерви: 1. Христо Митов, 4. Ангел Лясков, 28. Христо Златински

ЦСКА: 13. Густаво Бусато – 28. Пламен Гълъбов, 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев (к), 18. Брадли Мазику – 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто (64' - 15. Кристиян Малинов) - 14. Вив Соломон-Отабор (87' - 8. Греъм Кери), 10. Евандро Да Силва (70' - 3. Жеферсон), 20. Тиаго Родригес – 22. Али Соу

Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 9. Антъни Уот, 19. Иван Турицов, 24. Нуно Томаш