Брест играе при резултат 1:1 срещу Байер Леверкузен в мач от третия кръг на Шампионска лига.

Байер Леверкузен поведе в резултата в 24-ата минута. Йонас Хофман с чудесен пас изведе Флориан Вирц сам срещу Марко Бизот. Вирц с удар от дъгата на наказателното поле не остави никакви шансове на Бизот, пращайки топката във вратата му.

Флориан Вирц направи слалом между няколко футболисти на Брест в 29-ата минута, след което стреля, но слабо и в ръцете на Бизот.

Ромен Дел Кастило стреля от фал в 38-ата минута, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Матей Коварж.

Брест успя да изравни резултата в 39-ата минута. Мади Камара намери Пиер Лес-Мелу на границата на наказателното поле на Байер Леверкузен, а той стреля от въздуха и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Матей Коварж.

Флориан Вирц направи добър пробив в 65-ата минута и центрира остро в наказателното поле на Брест, където Шардоне се намеси решаващо и изби топката в корнер.

Три минути по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Брест, Йонатан Та стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Марко Бизот.

Мади Камара отправи много опасен удар в 75-ата минута от границата на наказателното поле на Байер Леверкузен, но Коварж внимаваше и успя да избие топката в корнер.

Амин Адли получи контузия в 79-ата минута след много грубо влизане в неговите крака и бе сменен принудително от Мартен Терие в 81-ата минута.

Брест дори можеше да стигне до победата, след като в 86-ата минута Мама Балде получи много добър пас, навлезе в наказателното поле на Байер Леверкузен и стреля от малък ъгъл, но в аут.

Брест – Байер Леверкузен 1:1

0:1 Флориан Вирц 24'

1:1 Пиер Лес-Мелу 39'

Брест: 40. Марко Бизот – 7. Кени Лала, 5. Брендан Шардоне (К), 44. Сумаула Кулибали, 22. Масадио Айдара – 45. Мади Камара (83' - 6. Едимилсон Фернандеш), 20. Пиер Лес-Мелу, 8. Юго Манети (83' - 9. Камори Думбия) – 10. Ромен Дел Кастило (73' - 34. Ибраим Сала), 19. Людовик Ажорк (73' - 21. Ромен Февр), 17. Абдала Сима (66' - 14. Мама Балде)

Резерви: 30. Грегоар Кудер, 50. Ноа Жони; 3. Абдулай Ндиайе, 11. Аксел Камблан, 23. Жордан Амави, 26. Матиаш Перейра Лаж, 28. Йонас Мартин

Треньор: Ерик Роа

Байер Леверкузен: 17. Матей Коварж – 23. Норди Мукиеле (73' - 12. Едмонд Тапсоба), 4. Йонатан Та, 3. Пиеро Инкапие, 20. Алехандро Грималдо – 25. Есекиел Паласиос (63' - 34. Гранит Джака), 24. Алеиш Гарсия – 10. Флориан Вирц, 7. Йонас Хофман, 19. Нейтън Тела (63' - 30. Жереми Фримпонг) – 14. Патрик Шик (63' - 21. Амин Адли (81' - 11. Мартен Терие)

Резерви: 1. Лукас Храдецки, 36. Никлас Ломб; 8. Роберт Андрих, 13. Артур, 40. Франсис Ониека, 44. Жанюел Белосиан