България завърши 0:0 и отново не намери надежда при гостуването си на Черна гора в европейска квалификация. Двубоят на Градския стадион в Подгорица бе изпълнен с много борба и малко чисти голови положения. Родните национали показаха добра игра в сравнение с последните си изяви, но не можаха да вкарат. Това е трета точка за България в тази квалификационна група, но за съжаление оставаме на последно място в групата. Красимир Балъков пък удължи серията си без победа, откакто пое тима на 5 мача. Още по-лошото е, че България ще остане без победа повече от 1 година.

В шестата минута Антон Недялков проби по лявото крило и центрира към играча на Славия Галин Иванов, чиито слаб удар бе спасен от вратаря на черногорците Петкович. България вкара гол в 30-ата минута. Ивелин Попов центрира от фаул и Божидар Краев засече топката с глава и я вкара в мрежата на Черна гора, но за съжаление попадението не бе зачетено, заради засада. В 36-ата минута Галин Иванов проби по дясното крило и подаде към Краев, който стреля веднага от движение, но ударът му бе блокиран. Топката отново попадна в крилото на Славия, който стреля от воле, но доста неточно.

Черна гора изпусна страхотно положение в началото на втората част. Йовович остана на чиста позиция след неумела намеса на Кристиян Димитров, но Пламен Илиев спаси сигурен гол. Хаксаванович стреля мощно в 57-ата минута. Пламен Илиев се опита да хване бомбата, но изпусна топката. За радост на близо нямаше играч на Черна гора. Вандерсон стреля силно, но ударът му бе блокиран в 70-ата минута.

Пламен Илиев спаси България от гол в 84-ата минута. След разбъркване вратарят на Лудогорец изби в корнер. От ъгловия удар последва ново разбъркване и удар на Вукчевич, който за радост излезе в аут. В края дебютиралия с националната фланелка Карагарен центрира топката в 88-ата минута попадна в Георги Костадинов, който овладя, обърна се и стреля, но ударът му бе неточен.