Черно море надделя срещу Ботев Пд и е на точка от топ 6

Черно море спечели с 1:0 домакинството си на Ботев Пловдив от 25-ия кръг на efbet Лига. „Моряците“ стигнаха до победата благодарение на красивия гол, който Файсел Касми реализира в 19-ата минута.

През по-голямата част от мача варненци бяха по-активният тим, който владееше повече топката и заслужено стигна до минималния успех. Гостите от Пловдив също създадоха няколко опасности пред противниковата врата, но така и не съумяха да отбележат.

Въпреки победата „моряците“ остават на 7-ото място в класирането. Тимът, воден от Илиан Илиев, има всички шансове да влезе горната шестица, защото е само на точка от шестия ЦСКА 1948. „Червените“ гостуват на Лудогорец в Разград в четвъртък.

В същото време Ботев Пловдив е десети с 24 точки и все още е застрашен от попадане в долната четворка на долната осмица, където ще трябва да се бори за оцеляването си в елита.

Илиан Илиев: Важни три точки, още имаме шансове за Топ 6

Азрудин Валентич: Допуснах голяма грешка с постройката, Ботев ще остане в елита

Още в 3-ата минута на двубоя домакините можеха да излязат напред в резултата. „Канарчетата“ се справиха с центриране от ъглов удар. Топката обаче попадна в краката на Файсел Касми, който стреля от границата на наказателното поле. Защитник блокира, но последва нов още по-опасен удар. Георги Аргилашки обаче внимаваше, плонжира и изби встрани.

В 10-ата минута „моряците“ създадоха още една голяма опасност за вратата на Аргилашки. Удар на Зе Гомеш се отби от левия страничен стълб, а Кевин Янсон изчисти на метри от голлинията.

Десет минути по-късно логичното се случи и Черно море вкара за 1:0. Родриго пробва мощен шут, който бе блокиран от Янсон. Шведът остана на тревата, тъй като бе ударен в слабините. Топката обаче се върна във Файсел Касми, който преодоля Славчо Шоколаров и с техничен изстрел по земя преодоля Аргилашки. Въпреки че играчът на Ботев остана да лежи на терена, главният съдия Никола Попов правилно прецени, че няма основания играта да бъде спирана.

Отговорът на гостите дойде шест минути по-късно, но до изравнителен гол не се стигна. Георги Георгиев увисна при центриране отдясно. Атанас Илиев бе заел добра позиция и стреля. Защитник на Черно море изби пред голлинията.

В следващите минути Черно море разиграваше повече топката, но сериозни опасности за вратата на Аргилашки липсваха. В 38-ата минута Зе Гомеш пробва удар от дистнация, но право в ръцете на вратаря.

Две минути по-късно Касми отново проби отдясно и навлезе към центъра, за да шутира. Този път обаче над напречната греда.

Ботев Пловдив стартира по-добре втората част и в началните ѝ минути бе много близо до гола. Славчо Шоколаров центрира в наказателното поле. На близката греда непокрит бе Атанас Илиев. Той стреля с глава от близко разстояние. Топката се отби от десния страничен стълб и бе изчистена.

Секунди по-късно Салиф Сисе отправи много силен удар по посока вратата на Георги Георгиев. Стражът на домакините не се намеси по най-убедителния начин, но все пак съумя да избие.

В 66-ата минута Васил Панайотов пусна към Зе Гомеш, който стреля опасно от дъгата на наказателното поле, но покрай вратата.

Десет минути по-късно Родриго обстрелва вратата на Аргилашки. Стражът отново показа добър рефлекс и не допусна втори гол в мрежата си.

До края Ботев Пловдив потърси точката, но дори не се наложи на Георги Георгиев да се намесва, за да предотвратява гол във вратата си.

Състави:

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми (Патрик Андраде 46'), 71. Васил Панайотов, 9. Исмаил Иса (Родриго Вилела 82'), 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго Енрике (Велислав Василев 88'), 20. Жозе Гомеш (Павел Георгиев 71')

Резерви; 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 8. Емил Янчев, 17. Велислав Василев, 15. Патрик Андраде, 7. Родриго Вилела, 88. Павел Георгиев

Треньор: Илиан Илиев

Ботев Пд: 33. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев (К), 5. Марио Младеновски, 9. Атанас Илиев, 10. Славчо Шоколаров, 17. Салиф Сисе, 21. Емануел Току, 24. Кевин Янсон, 26. Мите Цикарски (Крис Добрев 79' - Бисер Бонев 90'), 28. Филип Филипов

Резерви: 1. Янко Георгиев, 11. Кристиан Добрев, 14. Бисер Бонев, 16. Благовест Данчев, 19. Анвар Елионуси, 25. Станислав Работов, 79. Атанас Чернев

Треньор: Азрудин Валентич

Съдия: Никола Попов